Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitiminde Süreç Nasıl İşler

Köpek Eğitiminde Süreç Nasıl İşler

Köpek Eğitiminde Süreç Nasıl İşler

Köpeğinizin temel ihtiyaçları arasında doğru bir eğitim ve sosyalleşme süreci yer alır. Köpeğinizin en kısa süre içerisinde eğitim almasını sağlamanızgerekir. İlk başlarda  oldukça zor gibi görünen köpek eğitimi aslında oldukça kolaydır. Ancak gerçek bilmeniz gerekir ki köpeğinizi eğitmek çok büyük bir projedir. Bu konuda adım adım giderseniz sürecin daha kolay ve planlı bir şekilde işlediğini görürsünüz.
Köpeğinizin eğitimine başlamadan önce nasıl bir eğitim süreci oluşturacağınızı bilmeniz köpeğinizin eğitimi açısından oldukçaönemlidir. Elbette köpek eğitimi sürecinde uzman desteği almak sizin ve köpeğiniz açısından çok daha faydalı olur. Bu konuda HauseOfistanbul Köpek Eğitimi merkezleri ile iletişime geçerek uzman eğitmenlerle görüşebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Temel Eğitim Süreci

Köpeğinize yaklaşık altı hafta içinde temel bilgileri öğretebilirsiniz. Bir köpeği eğitmenin pek çok farklı yolu vardır. Köpek uzmanları  hem köpek hem de köpek sahibinin iyiliği için sabırlı ve sevgi dolu yaklaşımın  en iyisi olduğu konusunda hemfikirdir.  Öncelikle her köpeğin tasmalı yürümeyi öğrenmesi gereklidir. Tasma kullanımı gezinti sırasında hem sizin hem de köpeğinizin güvende olmasını sağlar. Köpek eğitimi konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda bir köpek eğitmeninden yardım alabilirsiniz.  Bu konuda desteğe ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız HauseOfistanbul Köpek Eğitimi merkezleri ile iletişime geçerek bu konuda profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Köpek Sosyalleştirme Eğitimi

Sosyalleşme eğitimi köpeğinizi yeni insanları hayvanları ve çeşitli yerleri bu şeylere maruz bırakarak kabul etmesi anlamına gelir. Sosyalleşmiş bir köpeğin davranış problemleri ile karşılaşma olasılığı daha düşük düzeydedir ve  genellikle sahipleri dışındaki kişiler tarafından hoş karşılanır. Sosyalleşme ayrıca köpeğin korkularını atlatmasına yardımcı olur. Sonuç olarak köpeğinizi sosyalleştirmek onu daha mutlu ve daha iyi huylu bir köpek yapar.

Temel Komut Eğitimi

Her köpeğin bilmesi gereken gel bırak dur otur gibi bazı temel köpek eğitim komutları ve köpek hileleri vardır. Temel komutlar köpeklerde yaygın görülen davranış sorunlarının üstesinden gelmenize yardımcı olur. Ayrıca bu eğitim köpeğinizi güvende tutmanız için de olanak sağlar. Temel komut eğitimi sosyalleşme ve diğer eğitimler konusunda profesyonel desteğe İhtiyaç duymanız halinde HauseOfistanbul Köpek Eğitimi merkezlerinden yardım almalısınız.

Prova Davranışları

Prova davranışı köpeğinizin herhangi yeni bir komutu pekiştirmesi açısındanönemli olup gerekli  eğitimin sona ermesini sağlar. Unutulmamalıdır ki köpek eğitiminin son aşamalarında ulaştığınızda bu durum davranış sorunlarının ortaya çıkmayacağı anlamına gelmez. En yaygın köpek davranışı sorunları ve bunlarla nasıl başa çıkılacağını hakkında bilgi edinmeniz siz ve köpeğiniz açısıdan çok faydalı olur. Elbette bu konuda profesyonel desteğe ihtiyaç duymanız normaldir. Böyle bir desteğe ihtiyacınız olduğunda HauseOfistanbul Köpek Eğitimi merkezlerinden uzman desteği alabilirsiniz. Alanında uzman eğitimli ve sertifikalı köpek eğiticileri sizlere her konuda profesyonel destek sağlar.

Köpek Eğitim Merkezi Ücretleri

Temel itaat ve komutu eğitimlerinde köpeklere otur yat kalk bekle gibi komutlar öğretiler  Bu komutlar sayesinde köpekleri tepkileri ve eğitim seviyeleri ölçülür. Bu şekilde hızlı öğrenen köpeklerin yanı sıra yetişkin olup eğitime direnen köpeklerde de istenen sonuçlara ulaşılabilir. Ancak tüm bu süreçlerde başarılı bir eğitim süreciolabilmesi için mutlaka köpek eğitim uzmanlarının desteğine başvurulmalıdır.
Köpeklerin ihtiyaç duydukları eğitimde köpek eğitim merkezlerinin fiyatları da farklı kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Özel yetenekleri bulunan köpeklerin bu yeteneklerinin keşfedilip ortaya çıkarılması içinde köpek dilinden iyi anlayan uzmanlara ihtiyaç vardır. HauseOfistanbul Köpek Eğitimi merkezimiz ile iletişim kurarak köpek eğitimi hizmetleri ve fiyatları konusunda detaylı bilgi alabilir ve uzman desteğinden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara