Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitimi ve Eğitimli Köpek Fiyatları

Köpek Eğitimi ve Eğitimli Köpek Fiyatları

Köpek Eğitimi ve Eğitimli Köpek Fiyatları

Günümüzde çoğu insanların evlerinde veya işyerlerinde bakmak için aldıkları sevimli aile dostudur. Genelde diğer hayvan türleri de sevilen ve bakılan hayvanlardır. En çok tercih edilenler ise kedi ve köpektir. Bu sevimli dostları çocuklar daha çok sevmektedir ve iyi anlaşırlar. Bu sevimli köpeklerin farklı cinsleri vardır.
Kişiler bu dostlarımızı alıp bakarak arkadaş ve dost edinirler. Sevimli köpekleri genelde ya eğitilmiş olarak alanlar vardır. Bazıları ise yavru alıp kendileri eğitmek isterler. Yalnız eğitimli köpek almak istediklerinde eğitimli köpek fiyatları olarak öncelikle cinsine ve eğitim durumuna göre almaya karar vermelidir.
Sevimli Dostlarımızın  Özellikleri
Eğitimli Köpek Fiyatları köpeğin cinsine ve özelliklerine göre değişir. Köpekler doğdukları andan itibaren insanlara karşı sevgi doludurlar. Bu özelliğiyle dünyaya gözlerini açan tek hayvan türüdür. Köpeklerin en bilinen özelliği koku alma duyularının gelişmiş olmasıdır. Özellikle polis köpekleri özel eğitim almalarından, tehlikeli maddeleri bulma konusunda başarılıdırlar.
Köpekler keskin koku alma ve işitme kabiliyetleriyle etçil memeliler sınıfına girerler. Sahibine bağlılığıyla ün yapmışlardır. Köpeklerin ömürleri yaşamlarına göre 15-20 yıl arasındadır Köpeklerin  görünüş ve büyüklükleriyle  100’ den fazla köpek ırkı bulunmaktadır Çoban, av köpeği, Polis köpeği, Saint Bernard  türleri aralarında en çok bilinenlerdir. Köpeklerin önemli diğer özelliği en ufak bir sese dikkat vermeleridir.
Sevimli Dostlarımızın Bakımı
Eğitimli Köpek fiyatları köpeklerin özelliklerine, ırkına ve eğitimlerine göre değişmektedir. Bu sevimli dostlarımız 15-20 yıl yaşasa da bakımlarına göre yaşam süreçleri değişir. Evde köpek besleyenler hayvanınız tüm ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Beslenmesi, banyo yapması, tüylerinin bakımı ve sağlık rutin kontrolleri gibi tüm gereksinimleri yapılmalıdır. Özellikle rutin aşılarının yapılması önemlidir. Köpeğinizin ırkına göre tüyleri de farklıdır. Köpeğinizin türleri uzun ve oldukça tüylüyse bakımı iyi olmalıdır.
Tüylerinin düzenli olarak taranması ve sık sık yıkanması gereklidir. Kulak içinin ve yüzünüzde yıkanması gerekir. Bakımında beslenmesi de önemlidir. Yavru döneminde belli bir süre mamayla beslenirler ve büyümeye başladıklarında sebze ve özel mamalarından verilir. Köpeklerinizin sağlıklı büyümesi için vitamin ağırlıklı yiyecekler verilmedir. Orta yasa geldiklerinde beslenirken diyet yapılması gereklidir. Ev köpeklerinizi arada dışarı çıkarılıp gezdirilmelidir. İnsanlarla ve diğer köpeklerle sosyal bir bağ kurmalıdır.
Eğitimli Köpekler Neden Tercih Edilir?
Eğitimli Köpek Fiyatları sevimli dostunuzun eğitimine göre  değişmektedir. Evinize bir yavru köpek aldıysanız onun eğitimi sizinle başlayacaktır. Bazı kişiler kendileri eğitim verseler de yine zor durumda kalınca köpek eğitimi veren firmalardan yardım alırlar. Eğitilmiş bir köpeği alan bir aile öncelikle hayvan çekimser dursa da bir insandan eğitim aldığından kolay ailesine alışacaktır.  Kişinin  evinde çocuğu varsa  zarar vermemesi için  iyi bir diyalog eğitim vermelidir. Kişi zor durumda kalırsa eğitim firmaların uzman eğitimcilerinden yardım isteyebilirler.
Eğitimli Köpek Fiyatları
Eğitimli köpek fiyatları köpeklerin ırklarına ve eğitimlerine göre değişmektedir. Köpeklerin  evde veya bahçeli evlerde yaşam alanları farklıdır. Dışarda yaşayan köpeğin ayrı evi vardır. Dışarda buldog, doberman, diğer yaşayan türleri vardır. Hayvanlarla sosyalleşmesi için evde veya dışarıda yaşayan hayvanınız dışarı çıkarıldıklarında iletişim kurmalarına yardımcı olunmalıdır.
Ev Köpeği almak isteyen  Golden retriever arasında chivavan ve maltese köpek cinsleri insanlara yakın ve oyuncu hayvanlardır. Aileye alıştıktan sonra daha da keyifli ve sevimli olurlar. Bu eğitimli ev ve bahçeli evde köpek almak isteyenler öncelikle alacağı köpek cinsine karar vermelidir. Kişiler eğitimli köpek alsalarda ilk zamanlarda sorun yaşayabilirler. Köpek eğitimi konusunda destek almak için kurumumuzla iletişime geçerek hizmet alabilirisiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara