Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpek eğitiminin belli kuralları bulunmaktadır. Bu kuralların başında, sahibine itaat gelmektedir. Aynı evi paylaşacak olan köpeklerin, kurulu olan düzene uymaları önem taşır. Yersiz havlamalar, saldırgan tavırlar, köpekler için istenmeyen durumlardır. Köpek sahiplenildikten sonra, birtakım bilgileri kitaplardan öğrenmek mümkün olsa da yeterli olmayacaktır. En doğru bilgi kaynağı, köpek eğitim merkezleri olmaktadır.

Köpek Eğitiminde Uzman Kişilerden Yardım Almanın Önemi

Köpek eğitimi için, bu konuda uzman olan kişilerden yardım almanın önemi büyüktür. Köpek eğitimi veren, profesyonel kuruluşlar önem taşıyacaktır. Köpek eğitimi konusunda, kuruluşumuz deneyimli kadrosu ve titiz yaklaşımları ile tercih edilmektedir.

Köpek Eğitmek Sabır İster

Köpek eğitmek bilgi kadar, sabır da isteyen bir iştir. Her köpeğin eğitimi, farklı olacaktır. Cinsine ve yaşına uygun bir eğitim ve beslenme programı uygulanmalıdır. Köpekten beklenen görevlere uygun olarak ta uygulanacak eğitim farklı olacaktır. Tuvalet, uyku ve davranış eğitimlerinde, ödül sistemi önem taşır. Güvenlikten sorumlu köpeklerde ise durum farklılaşacaktır. Bu tür köpeklere kesinlikle ödül verilmemelidir. Ödüle alışan köpek, tam anlamı ile güvenlik görevini yapamayacaktır.

İnsanlar ile çok sıcak ilişki kurmaları, koruma görevini yapmalarını engelleyecektir. Köpeğin eğitime en açık olduğu zaman da üç veya dört aylık olduğu dönemlerdir. Bu dönemlerde, köpeklerin bazı alışkanlıkları kazanmaları çok daha kolay olacaktır. Altı ayını doldurmuş köpeklerin eğitimi, her zaman daha zor olmaktadır. Genellikle köpek eğitimi için, altı ayın dolması beklenir. Bu da yanlış bir düşüncedir. Köpek eğitim merkezimiz, her tür köpeğin eğitimini, titizlikle yapacak bir kuruluştur.

Köpek Eğitiminde Sahibinin de Eğitime Katılması Önerilir

Köpek eğitiminde sahibinin de eğitime katılması, önerilmektedir. Köpek ile aynı evde, uyum içerisinde yaşamak, ikili bir eğitim gerektirir. Köpeğin sahibine, sahibinin de köpeğe alışması önemlidir. Bu nedenle, ikili eğitimlerin önemi büyüktür. Köpek eğitim merkezimiz de bu prensipten hareketle, titiz bir eğitim süreci uygulamaktadır. Bu eğitim sürecinde, eğitmenlerimiz, sabırlı ve titiz yaklaşımlar gösterirler. Aktör köpek eğitimleri, sabır ve zaman isteyecek eğitimlerdir. Uzman eğitmen kadromuz, alanında ödül almış kişilerdir. Temel köpek eğitimleri, daha basit ve günlük yaşantıyı düzene sokacak eğitimlerdir. Uyku, tuvalet ve itaat eğitimi gibi.

Profesyonel Köpek Eğitim Merkezlerinin Sunduğu Hizmetler

Profesyonel hizmet veren merkezimiz, köpeklerin sağlığı için her detayı düşünmüştür. Pet shop merkezimizde, her cins köpeğe uygun, mama bulunmaktadır. Yerli ve yabancı mama türleri ile her seçeneği bulmak mümkündür. Köpek eğitim merkezimiz, köpek pansiyonu ile de hizmet vermektedir. Köpek pansiyonunda, sahipleri tatilde iken bırakılan köpeklerin, eğitimleri büyük bir titizlikle yapılır.

Köpek Konaklama Merkezlerinde Sunulan Eğitim ve Aktiviteler

Sahipleri tatilde iken, köpek eğitim merkezimize bırakılan köpekler, eğitimlerine bu süreçte de devam ederler. Köpek pansiyonlarında, her türlü konfor düşünülmüştür. Havalandırma ve hijyen konularında, titiz yaklaşımlar söz konusudur. Güvenlik kameraları ile günün her saati izlenen merkezimiz, köpekler için her türlü konforu sunmaktadır.

Köpek otelinde, farklı cins köpekler ile sosyalleşme ve türlü aktiviteler bulunmaktadır. Köpek otelimiz, sadece köpek barınağı değil, aynı zamanda belli disiplinlerin de aşılandığı bir eğitim merkezidir. Açık havada stres atan köpekler için farklı oyunlar ve aktiviteler düşünülmüştür. Köpeklerin, saldırgan davranışları, merkezimizde kontrol altına alınır. Hareket eden, egzersiz yapan köpekler, daha mutlu ve huzurlu olacaklardır. Köpek otelinde kaldıkları süre, onlar için bir tatil havasında geçecektir. Her cins köpeğin bakımı, uzman kişiler tarafından yapılacaktır. Sağlık problemlerine karşı, veteriner hizmetimiz bulunur. Köpek eğitimi ve kısa süreli konaklama merkezleri olarak, firmamızın tercih edilmesi önerilir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara