Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitimi Kursları

Köpek Eğitimi Kursları

Köpek Eğitimi Kursları

Köpekler hayatımızın neredeyse en önemli canlıları arasında yer alıyor. Ancak özellikle doğru bir eğitim sürecinden geçen köpeklerin hem yaşam kalitesi artıyor hem de sahibi ile olan diyalogu son derece değişiyor. Bunun için köpek alanında uzman köpek eğitim kurslarını tercih etmek gerekiyor. Çünkü köpekler eğitim aldıktan sonra hem ruhsal olarak hem de bedensel olarak olumlu yönde ciddi derecede değişime uğruyorlar. Tuvalet eğitimlerinden tutunda ev ortamında yaşama ve uyum sağlama, yemek yeme ve gezme gibi yaşamsal olan tüm konularda köpek eğitim kurslarında önemli eğitim alabiliyorlar. Bunun içinse doğru bir eğitim kurumunu tercih etmek gerekiyor. Köpek eğitmenlerinin uzman eğitimciler olması en çok dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor.

Köpek Eğitim Kurumlarında Nasıl Eğitimler Veriliyor?

Köpek eğitim kurumları hemen hemen tüm köpekler için çok önemli yerlerden biridir. Köpeklere verilecek olan temel eğitim düzeni bu kurumlarda doğru teknikler ile hayvanlara uygulanmaktadır. Evde verilen eğitim ile burada verilen eğitimler oldukça farklıdır. Ev ortamında yaşayan köpeklerin özellikle ev içerisinde nasıl davranması gerektiği konusunda sıkıntıları söz konusudur. İçeride olduğu için enerjisini atamaması daha agresif bir tavır takınmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle doğru eğitim ile köpeklerin hem tuvalet alışkanlığı, hem de evde barınma alışkanlığı ciddi oranda bir değişime uğrayacaktır. Köpek eğitim kurumlarında ilk olarak itaat eğitimi veriliyor. Böylece hayvanın sahibine itaat etmesi sağlanıyor.

Eğer köpeğin cinsi daha büyük ırk ise bu tür özellikteki hayvanlara daha tekniksel eğitimler veriliyor. Ev ortamında yaşayan minyon tipli köpekler içinse ev uyumu, sahibe itaat ve tuvalet alışkanlığı gibi genel eğitimler veriliyor. Temel itaat eğitiminin çok önemli olduğunu bilmek gerekiyor. Köpeğin hem sahibine itaat etmesi hem de sahibinden her koşulda komut alması için öncelikle ilk basamak olarak bu eğitim modelinden geçmesi gerekiyor.

Eğitim merkezlerinde ağırlıklı olarak hayvanlara belirli bir eğitim sistemi hazırlanıyor. Ev ortamında yaşayan köpekler için ev ortamında sosyal olabilme eğitimlerine ağırlık veriliyor. Bir diğer önemli eğitim ise alan koruma eğitimi olarak belirleniyor. Bunun için daha sosyal ve uysal köpekler için mutlaka profesyonel bir eğitimi tercih etmek gerekiyor. Köpeklerde yeme içme kavramı da en az tuvalet eğitim kadar önem taşıyor, Bu nedenle köpek eğitim merkezlerinin en çok dikkat ettiği konulardan biri de bu olarak ifade ediliyor.

Köpek Eğitim Kurumu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Köpek eğitim kurumlarına hayvanlarınızı teslim etmeden önce ilk yapılması gereken kurumun resmi bir kurum olup olmadığıdır. Özellikle bu tür eğitim kurumlarında havyalar için yaşamsal alanların oluşturmuş olması önemlidir. Doğru bir eğitim için öncelikle köpeklerin kendilerini rahat hissetmeleri gerekmektedir. Köpeğinizi eğitime tabi tutmadan önce mutlaka köpek eğitim kurumu ile irtibata geçmeniz ve nasıl bir yer olduğu konusunda bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Bu tür köpek eğitim yerlerinde  hayvanınızın hangi yaş ortalamasında olduğuna göre eğitim etabı konusunda bilgi verilmektedir. Bebeklikten itibaren verilen eğitimler daha kalıcı ve akılcı olmaktadır. Yavru köpeklerde oyun kavramı daha gelişmiş olduğu için, oyun vaat edilerek tam anlamı ile eğitim vermek hem çok eğlenceli hem de çok verimli olacaktır. Bu nedenle köpek eğitim merkezine gittiğinizden anda hayvanınıza uygulanacak ilk eğitimin ne olduğu konusunda bilgi edinmek önem taşıyor.

Köpek Eğitim Merkezlerinde İç Ve Dış Tuvalet Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Köpeklerin tuvalet sorunu en önemli konuların başında geliyor. Özellikle yavru köpeklerde bu durum yetişkinlere oranla daha kontrolsüz olarak baş gösterebiliyor. Bu nedenle köpeğin daha rahat tuvalet alışkanlığını kazanabilmesi için mutlaka sistematik bir eğitim süresinde geçmesi gerekiyor. Tuvalet eğitimlerinde köpekler için en sık kullanılan ürünler tuvalet pedleridir. Bu pedler ile köpekler daha rahat tuvalet eğitimi aşamasından geçeceklerdir. Tuvalet eğitiminde dış mekân tuvalet eğitimi, iç mekân tuvalet eğitimi de köpeğiniz için bir bütünleştirici olma özelliğini taşıyor. Köpeklerinizin eğitimleri konusunda firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara