Anasayfa > Haberler >Köpek Eğitim Çiftliği Hause of İstanbul

Köpek Eğitim Çiftliği Hause of İstanbul

Köpek Eğitim Çiftliği Hause of İstanbul

Köpek sahibi olmak çoğu kişi için bir sosyalleşme yöntemidir. Eğer yalnız yaşıyorsanız ve sadık bir arkadaş isterseniz köpeklerden iyisini bulamazsınız. Ayrıca çocuklarınıza hayvan sevgisi aşılamak ve onlarında da sosyalleşmesine katkıda bulunmak isterseniz de bir köpek edinebilirsiniz. Köpek sahibi olmaya karar verdikten sonra yapmanız gereken nasıl bir köpek istediğinize karar vermektir. Evinizin büyüklüğüne ve bahçenizin olup olmaması durumuna göre bir köpek tercih etmelisiniz.

Nasıl Bir Köpek Alabilirsiniz?

Öte yandan köpeğinizi en çok ne için istediğinize de karar vermelisiniz. Eğer kırsal bir yerde yaşıyorsanız ve köpeğinizin diğer hayvanlarınızı koruyan bir bekçi köpeği olmasını istiyorsanız hem ne cins bir köpek sahibi olacağınıza hem de onu nasıl eğiteceğinize dair bir yardım almalısınız. Köpek bakımı ve eğitimi konusunda uzman olan, hem köpek yetiştiren, hem köpek bakım ve eğitim hizmeti veren bir yerden yardım alabilirsiniz. Bu alanlarda deneyim kazanmış ve uzmanlaşmış kişilerle çalışan bir merkeze başvurmak size en iyi çözümü sunacaktır.

Sadece size arkadaşlık edecek ve hep yanınızda olmasını istediğinizi bir köpek isterseniz de buna uygun bir cinsten olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda evinize gelenlerle iyi geçinmesini istediğiniz bir köpeği bekçi köpeği gibi eğitemezsiniz. Birisine yabancılara karşı temkinli olmasını diğerine ise daha yumuşak başlı ve yabancılara karşı yakın birisi olarak eğitim vermek zorundasınız. Ayrıca birisinin yabancılardan ufak hediyeler almasına izin verirken diğerine bunun için izin vermezsiniz.

Kısacası bütün bu konular hakkında bilgi almalı ve sahip olmak istediğiniz köpeğe o şekilde karar vermelisiniz. Köpek aldıktan sonra ise önemli olan bir diğer konu bakımı ve ihtiyaçları hakkında bilgi almak ve köpek eğitimi konusunda yardımcı olacak birisini bulmaktır. Köpeğinizi aldığınız merkez bu konuda da eğitim veren kapsamlı bir yer olabilir.

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Bütün diğer canlılar gibi köpeklerde eğitilirken ve sosyalleşirken yakın bir ilgi ve alaka beklerler. Köpek eğitimi de uzun sürebilen ve profesyonellik isteyen bir iştir. Bütün köpeklerde ortak özellikler olduğu gibi aynı zamanda çeşitli farklar da bulunmaktadır. Köpekler arasındaki ortak nokta her birisinin onları yönlendirecek bir lidere ihtiyacı olduğudur. Sürü halinde yaşamaya yatkın oldukları için böyle bir gereksinimleri vardır ve köpek eğitimi sırasında ona kuralları koyanın kim olduğunu belletmek gereklidir.

Ä°lgili resim

Köpekler kesinlikle şiddete başvurularak eğitilemez. Hem hiç bir canlıya zarar vermemelisiniz hem de bu yaptığınız köpeğinizi kötü etkileyebilir ya da onu da saldırganlaştırabilir. Bütün köpekler pozitif ve olumlu bir tavırla ve ufak tefek ödüllerle eğitilirler. Tuvalet eğitimi, beslenme düzeni hepsi önemli eğitim konulardır ve köpeklere bu konularda alışkanlık kazandırmak gereklidir.

Köpek Oteli Hizmeti

Köpek sahibi olduktan sonra önemli olan bir diğer konu sizinle birlikte yaşarken onu yalnız bırakmanız gereken zamanların olmasıdır. Eğer uzun süreli bir iş seyahatine çıkacaksanız köpeğinizi sağlam ve güvenilir bir yere bırakmalısınız. Köpek oteli hizmeti de veren bir köpek eğitim ve bakım merkezine başvurabilirsiniz. Bu yöntem yakın birisine ya da köpek bakımını bilmeyen birisine bırakmaktan çok daha iyi bir çözümdür.

Başvurduğunuz ve köpeğinizi bırakacağınız köpek oteli köpeklerin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek genişlikte ve uzman kişiler tarafından çalıştırılıyor olmalıdır. Köpekleriniz burada eğlenceli ve iyi vakit geçirip bütün ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Köpek eğitim ve bakım merkezimiz uzun bir zamandır bu alanda çalışmaktadır. Merkezimin oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Köpek oteli olarak da kullanılmaktadır ve profesyonel ve sertifikalı çalışanlara sahiptir. Köpeğinizin siz yokken iyi bakılması ve gözünüzün arkada kalmaması için bize güvenebilirsiniz. Köpek satın alırken, eğitimi ve bakımı konusunda bir ihtiyacınız olduğunda da bize başvurabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara