Anasayfa > Haberler >Köpek Cesaret Eğitimi

Köpek Cesaret Eğitimi

Köpek Cesaret Eğitimi

Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeğinizin de bazı korkuları bulunabilir. Atlattığı travmalar ya da yaşadığı talihsiz olaylar onu daha ürkek yapmış olabilir. Eğer köpeğinizin korkuları, ürkek tavırları varsa hemen ona kızıp onu cezalandırmayın bu onu daha da kötüye götürür. Onun yerine köpeğiniz ile daha fazla vakit geçirin. Köpeğinizin bir uzman eşliğinde alacağı cesaret eğitimi onu tazeleyecek ve eski travmalarını maziye gömecektir. 

Köpeğiniz Korku ve Fobilerini Nasıl Yener?

Sevgili köpeğiniz korktuğu zaman ve kendini tehlikede hissettiğinde havlama, hırlama gibi garip davranışlarda bulunabilir. Ürkekçe kuyruğunu geriye kıstırmış da olabilir. Bu sizi endişelendirip kızdırmasın. Ya da onu korkuları ile yüz yüze getirmeniz onda ciddi hasarlar bırakabilir. Onun yerine köpeğinize destek olarak bunun köpeğiniz için bir tehdit olmadığını köpeğinize anlatın. Köpeğinizle sağlıklı iletişim kurmaya çalışarak kendini güvende hissetmesine yardımcı olun. Sık sık onu çok sevdiğinizi yumuşak bir ses tonu ile dile getirin. Bu onun size güvenmesini sağlar.

Köpeğinizin Cesaret Kazanmasında Müziğin Önemi

İnternet üzerinde köpeklerin çeşitli fobileri için rahatlatıcı müzikler mevcuttur. Köpek rahatlatıcı müzikler köpeğinizin kendini daha sakin ve güvende hissetmesine yardımcı olacaktır. Ona dinleteceğiniz terapi müzikleri ve sizin sesinizin yumuşak tonu onu buna alıştıracaktır. Korkularında köpeğiniz hassaslaşacaktır. Anlayış gösterip onla ilgilendiğiniz takdirde köpeğiniz bu dönemi kolayca atlatacaktır ve bu köpeğiniz üzerinde yıkıcı etki bırakmayacaktır. 

Köpeğiniz Korktuğu Zaman Sıkı Kuralları Esnetin 

Unutmayın ki karşınızdaki canlı bir köpek. Sizi mutlu eden eğlendiren durumlar onun üzerinde aynı etkiyi bırakmaz kimi zaman. Siz bazı seslerden eğlenirken bu sesler köpeğinizi korkutabilir. Köpeğinizin hassas bir tavır aldığı bu dönemde siz de köpeğiniz ile daha eğlenceli vakitler geçirin ve kısa süreliğine sıkı kurallarınızı esnetin. Köpeğiniz ile birlikte bu durumu atlattığınız zaman tekrar eski düzeninize dönmelisiniz aksi durumda köpeğiniz komutlarınıza itaat etmeyebilir.

Her Köpek Aynı Tavırları Sergilemez

Unutmayın ki aynı ırktan da olsa her köpek farklı huylara sahiptir. Köpeğinizi özel kılan da budur. Alman kurdu olan yavru köpeğiniz saldırgan olmayabilir. Bunun için köpeğinizi cezalandırmanız yanlış  bir davranış olur. Bir ırka mensup tüm köpeklerden aynı davranışları bekleyemeyiz. Sizin köpeğiniz daha arkadaş canlısıdır ama aynı cinsten farklı bir köpek daha içe dönüktür. Vaziyet böyleyken köpeğinizin de garip korkuları olabilir. Bu sizi de onu da üzmesin. Köpeğinizin başlayacağı kaliteli bir köpek cesaret eğitimi ile köpeğiniz korkularını yenecektir. 

Köpeğiniz ile Aranıza Korkular Girmesin

Köpeğinizin korkması gayet normal bir durumdur. Köpeğinizin tavırları değiştiği için ona soğuk davranmayın ve  ondan sevginizi esirgemeyin. Bu korkular onun suçu değil bu yüzden ona ceza vermemelisiniz. Aksi takdirde köpeğiniz bu korkuyu asla atlatamaz ve hep ürkek kalır. Köpeğiniz sizin ruh halinizi hisseder bu yüzden onun yanında daima pozitif ve güven verici olun. 

Köpeğinizin korkuları ve huzursuzluğu sizi de etkiler ve düzeninizi bozar. Bu yüzden yapmanız gereken işinin ehli bir uzmandan yardım almak. İyi bir uzmanın köpeğinize vereceği köpek cesaret eğitimi köpeğinizin korkularını yenmesinde yardımcı olacaktır. Köpek cesaret eğitimi ile köpeğiniz gerektiğinde sizi ve kendini savunabilir ve korumacı bir içgüdüyle hareket eder. Köpek cesaret eğitimi için istediğiniz zaman bize başvurabilir ve bizden yardım alabilirsiniz. İşinin ehli ve tecrübeli uzmanlarımız ile size daima en iyi ve en kaliteli hizmeti vereceğimize garanti veriyoruz. Köpek cesaret eğitimi konusunda her köpek cinsi konusunda sizlere hizmet veriyoruz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara