Anasayfa > Haberler >Kaynarca Köpek Eğitim Ve Pansiyonu

Kaynarca Köpek Eğitim Ve Pansiyonu

Kaynarca Köpek Eğitim Ve Pansiyonu

İlk evcilleştirilen hayvan olan köpekler insanlarında en iyi dostudur. Öyle ki sizi, evinizi, ailenizi korumak için canını bile verir. Ve bunu hiçbir karşılık beklemeden yaparlar. Sizden sadece ilgi, sevgi, barınacak bir yuva beklerler. Sizde köpek eğitimi merkezlerine başvurarak köpeğinize eğitim verebilir, komutlar vererek kontrol edebilir

6 Ayda Köpek Eğitimi

Köpekler için verilen eğitime sahiplendikten sonra 2 ve 3 aylıkken planlı bir şekilde eğitim yapılması gerekir. Eğer aldığımız köpek 6 aylıktan büyükse vakit kaybetmeden eğitime başlamanız gerekiyor. Bu 6 aylık süreçte yavrunun geleceğini hazırlamak eğitim vermek ile mümkündür. Ayrıca köpek eğitimi sayesinde yetişkinlik döneminde nasıl hareket etmesi gerektiğini de aşılayabilirsiniz. Köpek sahiplerinin en çok zorluk çektikleri tuvalet eğitimi, düzensiz beslenme, diğer köpeklerle agresif halleri, kemirme, parçalama, insanların üstüne atlama gibi davranışlardır. Bunlar sahipleri zor durumda bırakarak suçlu görünmesine neden olmaktadır. Beraber büyütme programı ile 2 ile 5 ay sürecek bir eğitim programı yer almaktadır.

 

Bu program sayesinde yavru köpeğinize adım adım eğitim alarak sizinde köpeğinizi nasıl eğitmeniz gerektiğini ve nasıl bir davranış sergilemeniz gerektiği hakkında bilgilendireceklerdir. Dilerseniz köpeğinizle birlikte daha uzun vakit geçirerek eğitimi daha ileri seviyeye taşıyarak eğitimi tamamlayabilirsiniz. Köpeğinize BH sınavına schH, frisbee, agility yada herhangi bir branş alanında yavru köpeğiniz yetişkin olana kadar eğitim verebilirsiniz. Eğitim merkezinde yapılan çalışmalarda tüm üyelerin yaptıklarını, davranış ve sorunları görebilir bu konu hakkında fikrinizi belirtebilirsiniz. Bu sayede köpeğiniz diğer köpekler ile sosyalleşerek agresif hareketlerini yenmesine yardımcı olur.

Köpek Eğitme Yaşı Kaçtır?

  Sahiplendiğiniz köpeğin kendi başına hareket etmeye başladığında ve bilinci olmaya başladığı zaman köpek eğitimine başlayabiliriz. Yavrular ilk başta içgüdüsel olarak hareket etseler de köpek eğitimi sayesinde öğrendiği davranışlar kalıcı olmaya başlar. Eğitime 3 ve 4 aylıkken başlanmalı ve yavru köpek 6 aylık olana kadar eğitime devam edilmesi gerekir. Köpeğe eğitim vermeye 6 aya kadar beklemek doğru değildir. Yavru köpeğe ne kadar erken eğitim verilmeye başlanılsa öğrendiklerinin kalıcı ve verimli olması o kadar kolay olur. Ayrıca terbiyesi geciken köpeklere de eğitim verilebilmektedir.

Ev köpeği ve korumacı köpekler gibi amaca göre kullanılacak köpeklere ayrı eğitim verilmektedir. Mekan içinde bulunacak köpeklere kemirme ve ısırma davranışlarını yok ederek tuvalet eğimi gibi birçok alanda eğitim verilmektedir. Bu tür köpeklere başkaları ödül yiyeceği verebilirken korumacı köpeklere ise başkalarının ödül vermemesi gerekiyor. Bu sayede köpekler herkese karşı şüpheci bakarlar ve koruma görevini yerine getirirler. Otur, kalk sürün gibi konutların yanında daha birçok alanda köpeklere eğitim verilmektedir.

Köpeklere Egzersiz Yaptırmak

 Köpekler ailenin bir üyesi gibidir. Çoğu köpek sahipleri köpeklerine kızım oğlum diye hitap eder. Fakat köpeklerin yetişkinken bile daha yavru gibi davranması da hoş bir şey değildir. Köpekler içgüdüsel olarak avcıdırlar bu yüzden topu at, tut, yakala getir gibi oyunlar köpekleri hem eğlendirir hem de egzersiz yapmasını sağlar. Egzersiz yapmayan köpekler içgüdüsel hisleri bastırıldığı için mutsuz, keyifsiz, depresyon halleri gözlenir. Yine de aşırı egzersizde iyi değildir, bu seferde köpeklerin gereğinden çok hareketli olmalarına neden olur. Eğitim verirken köpeğinizden ayrı kaldığınız zamanda köpek oteli size hizmet vermektedir.

Güvenilir Köpek Oteli

 Köpeklerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan, misafirleri için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş mekânlardır. 12,5 metre karelik nezih odaları ve köpeklerin rahat etmesi için 2.000 metre karelik bir alana sahiptir. Köpek otel hijyeni en üst seviyede tutarak EPOXİ zemin ve daimi dezenfekte işlemi yapılmaktadır. İhtiyaç duyulduğunda güneşi ve gölgeyi gören 7 metre karelik kapalı odalar gece konaklamaya uygun modern dizaynlıdır. Köpeklerin ihtiyaç duyduğunda temiz havayı açık alanlarda alabilmeleri için 25 metre karelik mekanı bulunmaktadır. Hava almanın yanında oyun oynamak içinde uygundur ve havalandırma sonucunda ödüllendirme mamaları da vardır. Köpeklerin cinslerini ve ırklarını ayrım yapmayarak her tür köpeklere eğitim verilmektedir. Personellerin yaşam felsefesi olarak belirlediği, köpeklerle güçlü iletişim kurarak güven ve samimiyeti ön planda tutarak hizmet vermektedirler.

Özel servis sayesinde köpeğiniz güvenle sizden alınır ve yine güvenli bir şekilde size teslim edilir. Köpek eğitimi yapan eğitmenler üst düzey sertifikalı olup sadece köpeklere değil eğitmen yetiştirme yetkilerine sahip ödül almış kimselerdir. Sizde köpeklerinize eğitim vermek ve bunun için köpeğinizden ayrı kalmak zorundaysanız köpek eğitim merkezimiz ve köpek otelimizden faydalanabilir, firmamızdan yardım ve hizmet alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara