Anasayfa > Haberler >Kartal Köpek Okulu

Kartal Köpek Okulu

Kartal Köpek Okulu

Köpeklerle ilgili en çok merak edilen konulardan birsi köpek eğitimi konusundadır. Herkes belli bir amaç için köpek sahibi olmak ister. Bazen sadece evinizde sıcak bir dost olması ve yalnız kalmamak için bazen de yakınlarınızdan birisine ya da çocuğunuza eşlik edip koruması için köpek almak istersiniz. Öte yandan özellikle köylerde ve kırsal yerlerde evine ya da koyunlarına bekçilik etmesi için köpek sahibi olmak isteyenler de olabilir. Unutmamalısınız ki bu sebeplerin her birisi için hangi ırk ve cinsten bir köpek alacağınız ve nasıl eğiteceğiniz konuları çok büyük bir önem taşır. Bu yüzden böyle durumlarda bir köpek eğitim merkezi ya da köpek okuluna başvurabilirsiniz.

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütün köpekler tüm diğer canlılar gibi ilgi ve sevgi bekler. Köpeğinizin sosyalleşmesini ve sizinle ve eve gelen arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmesini isterseniz ona göre bir eğitim vermelisiniz. Ayrıca bu amaçla alınan bir köpekle evinize bekçilik yapması için alacağınız bir köpek aynı cinsten de olamaz. Her köpeğin kalıtımsal olarak getirdiği farklı özellikleri ve farklı huyları vardır. Bu huylara ve cinsine göre nasıl bir köpek olduğu ve nasıl bir eğitim alması gerektiği belirlenir. Bu yüzden yeni bir köpeği olanlar ya da evdeki köpeğine eğitim vermek isteyenler iyi bir köpek okuluna ya da köpek eğitim merkezine başvurmalıdır. 

Ä°lgili resim

Köpek eğitimi çok boyutlu bir konudur. Köpeğinize tuvalet eğitimi vermek, havlamaması ve insanlara ve eşyalara zarar vermemesi için eğitmek, belirli bir beslenme düzenine alıştırmak gibi konular zordur ve uzmanlık gerektirebilir. İyi bir köpek okulunda bu konuda uzmanlaşmış ve sertifika almış çalışanlar bulunur. Köpek eğitimi de bu kişiler tarafından verilmelidir.

Köpekler aslında birer sürü hayvanıdır. Bu yüzden eğitimlerinde ona yol gösterecek ve patron olduğunu hissettirecek birisine ihtiyaç duyarlar. Köpek eğitimi sırasında yapılması gereken ilk şey onlara bu hissi benimsetmek ve sizin lider olduğunuzu göstermektir. Diğer eğitim yöntemleri ise köpeğinizin ırkına ve cinsine ve de yetiştirme amacına göre belirlenir.

Köpek Bakımı ve Köpek Otelleri

Her köpeğin fiziksel yapısı gereği farklı bir bakıma ihtiyacı vardır. Kimisi çok daha uzun ve sık tüylere sahipken bazıları daha az tüylüdür. Bazılarının haftada bir kaç kez taranması yeterliyken bazılarını ise her gün fırçalamanız gereklidir. Bazı köpeklerin daha sık yıkanması gerekirken bazıları sadece gerektiğinde yıkanır. Bazı köpekler evin içinde çok hareketlidir ve bütün enerjisini evde koşup oynayarak harcar. Bazılarının enerjisini tüketmesi için hem daha çok zaman hem de daha geniş bir alan gereklidir. Köpek sahibi olmaya karar verdiğinizde bütün bu konularda bilgi almalısınız.

Köpeklerin karakterleri ve huyları da birbirinden farklıdır. Bazı daha duygusal bazısı ise daha kıskanç ve saldırgandır. Her birisinin karakterine göre bir eğitim alması ve ona göre davranılması gereklidir. Öte yandan köpeğinizin evde siz yokken ve uzun süre bulunmadığınız zamanlarda da bakıma ihtiyacı olur. Böyle durumlarda hem köpek eğitim merkezi hem de köpek oteli olarak hizmet veren ve sertifikalı ve profesyonel çalışanlara sahip olan bir yere başvurmalısınız.

Merkezimiz geniş bir alana kurulmuş olmakla birlikte her köpeğe ayrı bir oda bulunacak kapasitede deneyimli çalışanlarla hizmet vermektedir. Siz yokken köpeğinize iyi bakacak bir köpek oteli ararsanız bize başvurabilirsiniz. Ayrıca bir köpek okulu olarak da hizmet veren merkezimize köpeğinizin eğitimi konusunda yardım almak için de başvurabilirsiniz. İyi bir köpek okulu ve oteli alanında uzmanlaşmış ve profesyonellik kazanmış, köpekleri seven ve onlarla ilgilenen eğitimcilerle çalışmalıdır. Merkezimiz bu konuda ileri seviyede bilgi sahibi olan çalışanlarla hizmet vermektedir. Köpeklerle ilgili her konuda size yardımcı olabilir ve siz yokken köpeğinize en iyi şekilde bakabiliriz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara