Anasayfa > Haberler >Kadıköy Köpek Eğitimi

Kadıköy Köpek Eğitimi

Kadıköy Köpek Eğitimi

İnsanlara en yakın canlılar arasında yer alan köpekler gerekli eğitimi aldığında sosyalleşebilir ve sizinle daha iyi bir ilişki kurabilir. Köpek sahibi olmak isteyenlerin farklı sebepleri olabilir. Kimileri sadece bir arkadaş edinmek ve de çocuklarının sosyalleşip hayvanları sevmesi için, kimileri de kendisine, görme engelli birisine ya da yine çocuklarına yardımcı olması ve koruyuculuk yapması için köpek sahibi olmak ister. Bazen de diğer hayvanlarınızı ve evinizi korumak için köpekler iyi bir bekçi olabilir. Her ne sebeple olursa olsun köpek sahibi olmak isterseniz unutmamanız gereken önemli bir konu ona iyi bir eğitim vermek zorunda olmanızdır. Her köpeğe aynı eğitimi veremezsiniz. Köpeğinizin ırkına, cinsine ve onunla nasıl bir ilişki kuracağınıza göre eğitim yöntemleri değişebilir. Bu yüzden hem köpeğiniz hem de sizin için uygun yöntemlerle sağlanan bir köpek eğitimi en iyisidir. 

Köpek Eğitiminin Püf Noktaları

İyi bir köpek eğiticisi ilk olarak köpekleri seven ve onlar hakkında geniş bir bilgiye sahip olan kişidir. Bu alanda verilen belirli sertifikalara sahip olmalıdır. İleri seviyede bir bilgi sahibi de olmalıdır. Köpeklere yeterince ilgisi olmayan ve kendisi gerekli donanımı almamış olan kişi köpeklere eğitim veremez. Bu iş bir uzmanlık ve profesyonellik işidir. Uzun yıllardır çalışmış ve bu alanda deneyim kazanmış birisi tarafından yapılmalıdır. 

Köpek eğitimi konusunda ilk dikkat edilmesi gereken nokta köpeklerin bir lidere ya da yöneten kişiye ihtiyaç duydukları gerçeğidir. Çünkü köpekler aslında doğalarına göre bir sürü hayvanıdır ve bir lider tarafından yaşamaya yatkındırlar. Köpekler cinslerine ve ırklarına göre farklı zeka seviyelerine ve farklı özelliklere sahiptir. Bazıları inanlarla ilişki kurmaya daha yatkındır, bazıları daha çok ilgi ve enerji harcama ihtiyacı hisseder, bazıları genetik olarak kıskanmaya yatkındır. Her köpeğin tuvalet eğitimi aynı olmayabilir, kimileri daha uzun sürer kimileri daha rahattır. Yeni köpek sahibi olmaya karar verdiyseniz nasıl bir köpek alacağınız konusunda da bilgi sahibi olmalısınız. Köpekleri eğitirken neler yapmanız gerektiği konusunda da bilginiz olmalıdır. Daha doğrusu köpeğiniz uzman birisinden eğitim alabilirse sizin için en iyisi olacaktır. 

Hem Sizin İçin Hem de Köpeğiniz İçin Önemli Olan Noktalar

Eğer ilk defa bir köpek sahibi olacaksanız bilmelisiniz ki hayatınızda çok şey değişecektir. Öncelikle evinizin şartlarına göre bir köpek seçmelisiniz. Öte yandan ona ne kadar vakit ayırabileceğinizi belirlemelisiniz. Daha sonra fiziksel bakımı için gereken şeylere ve duygusal özelliklerine dikkat etmelisiniz. Herhangi bir alerjiniz varsa tüy dökme konusunda bilginiz olmalıdır. Çocuklarınız varsa onlara arkadaşlık edecek ya da koruyacak bir köpek seçebilirsiniz. Bunun için de köpeklerin ırkı ve cinsi konusunda yardım alacağınız birisini bulmalısınız. 

Öte yandan köpeklerin sevgi ve ilgi bekleyeceğini ve de ara sıra evden uzakta kalmak zorunda olduğunuzda uzun süre yalnız bırakılamayacağını da bilmelisiniz. Köpeğinizin siz yokken de bütün ihtiyaçlarının karşılanması için bir köpek oteli bulabilirsiniz. Zira köpeklerden anlamayan birisine teslim ederseniz de olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. 

Ä°lgili resim

Köpek eğitimi konusunda profesyonel kişilerle çalışan köpek bakım merkezimiz aynı zamanda köpeğinizin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir köpek oteli olarak da çalışmaktadır. Tesisimizde köpeklerin rahatça gezip dolaşabileceği genişlikte bir açık alan da bulunmaktadır. Ayrıca her bir köpek için özel odalar da vardır. Köpeğinizin her türlü ihtiyacının karşılanacağından emin olabilirsiniz. İstediğiniz zaman köpeğinizi bırakabileceğinizi bir yere ihtiyacınız olursa bizi arayabilirsiniz. Ayrıca köpek sahip olma ve köpek eğitimi ile ilgili her türlü konuda da uzman kadromuzla yardımcı olabiliriz. 

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara