Anasayfa > Haberler >Hauseofistanbul Köpek Eğitimi Çiftliği

Hauseofistanbul Köpek Eğitimi Çiftliği

Hauseofistanbul Köpek Eğitimi Çiftliği

Hauseofistanbul köpek eğitimi çiftliği silmiş olduğu Eğitim Hizmetleri ile köpek sahiplerinin dikkatini çekiyor. Köpek eğitimi çiftlikleri her türden ve her ırktan köpeğin eğitimi konusunda itina ile çalışan yerlerdir. Köpek sahipleri köpek eğitimi çiftliklerine başvuru yaparak köpeklerinin eğitimi için hizmet alabiliyorlar.  Hauseofistanbul köpek eğitim çiftliği o zamanlara köpek sahiplerinin köpek eğitiminden beklentilerinin ne olduğunu öğrenir. Eğitmenler köpek sahiplerine köpeğin daha önceden bir hastalık geçirip geçirmediği ya da bir eğitim alıp almadığı konusunda bilgiler alır. Bununla birlikte köpeğin davranışsal özelliği veya karakteristik yapısı ile de eğitmenler bilgi sahibi olurlar.


Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Hauseofistanbul köpek eğitim çiftliği merkezlerinden hizmet almak isteyen köpek sahipleri köpek eğitiminin nasıl verildiği konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Köpek çiftliklerindeki eğitmenler köpek sahiplerinden gerekli bilgileri aldıktan sonra köpekler uzman eğitimciler tarafından teslim alınır ve köpek çiftliğine getirilir. Eğitim çiftliklerine getirilen köpekler öncelikle veteriner hekim kontrolünden geçirilir. Veteriner hekim köpeklerde herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek için genel muayenelerini yapar.
Veteriner hekimin genel muayenelerini yapmış olduğu köpeklerin sonrasında boy ve kilo ölçümleri yapılır. Devamında ise köpekler cinslerine ve ırklarına göre gruplara ayrılır ve her bir köpek için ayrı eğitim programı hazırlanır. Son olarak köpekler için türlerine ve ırklarına göre hazırlanmış olan eğitim programlarının uygulamasına geçilir.


Temel İtaat Eğitimi

Hauseofistanbul köpek eğitim çiftliği köpek eğitim programları ilk önce temel itaat eğitimi ile başlar. Bu eğitim köpek eğitimi uzmanları tarafından verilir. Köpek eğitim uzmanlarının vermiş olduğu bu eğitim yaklaşık olarak 4 hafta kadar sürüyor. Bu 4 haftalık süre zarfında köpek uzmanlarının verdiği eğitimlerde başarılı olan köpekler uzmanlar tarafından ödüllendiriliyor. Elbette temel itaat eğitiminde köpeğiniz için hangi eğitimlerin verildiğini öğrenmek istersiniz. Köpek çiftliklerinde verilen temel itaat eğitimlerinde köpeklere temel komutların öğretilmesi sağlanıyor.
Temel İtaat Eğitimi Neden Gerekli?

Hauseofistanbul köpek eğitim çiftliği temel itaat eğitimleri köpeğin sahibi ile uyumlu bir şekilde yaşamasına olanak tanıyor. Temel itaat eğitiminde başarılı olan köpekler diğer tüm eğitimlerde de başarılı oluyorlar. Bu nedenle öncelikle köpeklerin temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamaları gerekiyor.  Temel itaat eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan köpekler bir sonraki eğitim olan ileri itaat eğitimini görmeye başlıyorlar. Temel itaat eğitiminde başarılı olan köpeklere eğitmenler tarafından başarı sertifikaları veriliyor.

İleri İtaat Eğitimi

Köpek eğitim çiftliklerinde verilen elleri itaat temel itaat eğitiminde başarılı gösteren köpekler için verilen bir eğitim türüdür. İleri itaat eğitiminde köpekler herhangi bir aksesuar olmaksızın işaret ve beden dili ile verilen komutları yerine getiriyor. Köpek çiftliklerinde köpekler içine uygulanan ileri itaat eğitimi yaklaşık olarak 4 hafta sürüyor. İleri itaat eğitiminde başarılı olan köpekler tuvalet eğitimlerinde de başarılı oluyor ve sahipleri ile olan ilişkileri önemli ölçüde gelişiyor.

Sosyalleşme Eğitimi

Köpek eğitim çiftliklerinde verilen eğitimlerden birisi olan köpek sosyalleşme eğitimi köpeklerin insanların yaşadıkları ortama uyum sağlaması açısından son derece önemli bir eğitim türüdür. Köpekler bu eğitimi aldıktan sonra parkta yolda ya da sahil gibi yerlerde insanlara havlama ısırma gibi davranışlarda bulunmaz. Ayrıca sosyalleşme eğitiminde köpeklere yabancıların elinden bir şey yememesi gerektiği de öğretilir. Tüm bu faydalı köpek eğitimlerini  köpekleri için almak isteyen köpek sahipleri köpek eğitim merkezleri ile iletişim kurarak hizmet ayrıntıları ve fiyatlar ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara