Anasayfa > Haberler >HauseOfistanbul En İyi Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyon Çiftliğidir

HauseOfistanbul En İyi Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyon Çiftliğidir

HauseOfistanbul En İyi Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyon Çiftliğidir

Köpek otelleri seçimlerinde evcil hayvan sahiplerinin dikkatli davranması önemli bir konudur. Eskiden köpek sahipleri yurt dışına ya da şehir dışına çıkacakları zaman köpeklerini nereye bırakacakları ile alakalı olarak sıkıntı yaşarlardı. Ancak günümüzde köpek otelleri sayesinde evcil hayvan sahipleri gözleri arkada kalmadan diledikleri yere gidebilirler.
Köpek otelleri, köpek sahiplerinin iş ya da tatil amaçlı köpeklerinden ayrı kalmaları gerektiği zamanlarda köpeklerini bırakabilecekleri yerlerdir. Bu alanlar barınak gibi düşünülmemelidir. Burada köpeklerinizin kendini iyi hissetmesi adına çeşitli hizmetler verilir. Bunun yanında köpeklerin yemek ve su ihtiyaçları, egzersiz ihtiyaçları da burada rahat bir şekilde karşılanır.

Köpek Oteli Seçimi Neden Önemli?
Köpek otelleri sayesinde siz yokken evcil hayvanlarınıza çok daha iyi bir şekilde bakılır. Köpek otelleri köpeklerin hem genel hem de özel ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Köpek otellerinde sunulan hizmetler değişiklik gösterir.
Genelde köpek otellerinde bireysel odalar bulunur. Burada köpekler kafeslerde tutulmaz. Köpek otellerinde köpeklerin özgür bir şekilde hareket edebilecekleri yerler vardır. Köpek otellerinde yer alan kuaför salonları köpekleriniz ile özel olarak ilgilenir. Bunun yanında köpek otellerinin genelde evden alma hizmetleri de bulunur.
Köpek otellerinde internet olduğu için dilediğiniz zaman telefon aracılığıyla köpeklerinizi izleyebilirsiniz. Otellerde yer alan veteriner hizmetleri sayesinde köpeğinizin siz yokken veterinere ihtiyaç duyması durumunda veterinerler köpeğiniz ile yakından ilgilenecektir.

İyi Köpek Oteli Nasıl Olur?
Köpek otelleri seçimlerinde öncelikle otel hizmetlerinin doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerekir. Evcil hayvan sahipleri köpeklerinin yanında değilken kafalarının rahat edebilmesi için doğru oteli seçmesi önemlidir. Köpeğiniz için bir otel seçmeden önce burayı ziyaret ederek koşullarını araştırmanız önemlidir. Otelin hijyen ya da güvenlik ile ilgili konularda iyi olup olmadığını araştırmanız önemlidir.
Köpek otelini görmenin yanında personel ile tanışmak ve köpeğinizle kimin ilgileneceğiniz görmeniz de önemlidir. Bunun yanında daha önce bu oteli kullanan kişilerle de iletişime geçebilirsiniz. Bu şekilde otelle ilgili daha iyi bilgi alma şansınız olacaktır.

Köpek Oteline Karar Vermeden Önce Köpeğiniz ile Oteli Ziyaret Etmelisiniz
Köpek otelleri seçimlerinde öncelikle köpeğiniz ile alanı ziyaret etmeniz ve burada biraz beraber vakit geçirmeniz önemlidir. Köpeğinizin burada kendini nasıl hissettiği ve buradaki personele nasıl tepki verdiği gibi konularda gözlem yapmanız önemlidir. Bunun dışında köpeğinizin buradaki diğer hayvanlarla anlaşıp anlaşmadığını da gözlemlemeniz gerekir.
Köpeğiniz ile burada zaman geçirirken yemek ve oyun zamanı gibi programları da öğrenmeniz büyük önem taşır. Bu şekilde bir plan dahilinde ilerlemeyen oteller pek de iyi değildir. Bu nedenle bu tarz konulara dikkat etmeniz son derece önemli bir konudur.
Köpeğinizi seçtiğiniz otele bırakmadan önce buradaki yetkili kişilerin köpeğinizin aşıları ve sağlık durumu ile ilgili bilgi alması gerekir. Bu sayede oradaki tüm hayvanların aşılı olduğunu ve köpeğinizin burada güvende olacağını anlayabilirsiniz. Köpek otelinin sürekli olarak veteriner hizmeti vermesi de son derece önemlidir.


Köpeği Otele Bırakmadan Önce Yapılması Gereken Hazırlıklar Nelerdir?
Köpek otelleri için hazırlık aşamasına geçilmesi durumunda öncelikle köpeğinizin eksik aşıları varsa bunları tamamlamanız önemlidir. Bunun yanında köpeğinizin genel sağlık durumunu da kontrol ettirmeniz gerekir. Köpekler otellerde pek çok hayvanla bir arada olacağı için Bordetella aşısının bulunması önemli bir konudur.
Köpeğinizin düzenli olarak tükettiği bir mama varsa bu mamayı otel personeline teslim etmeniz gerekir. Bunun yanında köpeğiniz herhangi bir ilaç ya da vitamin kullanıyorsa bunları da bildirmeniz büyük önem taşır. Köpek eğitimi ile ilgili olarak kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara