Anasayfa > Haberler >Hasanpaşa Köpek Eğitimi ve Oteli

Hasanpaşa Köpek Eğitimi ve Oteli

Hasanpaşa Köpek Eğitimi ve Oteli

Köpek eğitimi alanında uzmanlaşmış, sertifika almış ve köpeklerini tanıyıp seven kişiler tarafından verilmelidir. Köpekler tüm diğer canlılar gibi özel canlılardır. Farklı huylara ve özelliklere sahiplerdir. Türlerine göre her birinin farklı genetik özellikleri de vardır. Hem fiziksel bakımları hem de eğitilmeleri için vakit harcanması gereken canlılardır. Eğer bir köpek sahibi olmaya karar verdiyseniz ya da zaten bir köpeğiniz varsa ve eğitilmesini istiyorsanız bu konuda deneyimli ve profesyonel kişilerden yardım almalısınız.

Köpek Eğitiminde Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Çoğu anne baba bilir ki çocuklarınızla ilişkinizi düzenlemek kolay bir mesele değildir. Anne babalar ve çocuklar arasından her zaman bir iktidar çatışması yaşanabilir. Siz çocuğunuzun kendi istediklerinizi yapmasını istersiniz, çocuğunuz da size istediklerini yaptırmaya çalışır. Önemli olan arada dengeli bir ilişki kurmaktır ki çocuğunuz da sosyalleşmek için gereken özellikleri kazansın. Köpeklerle ilişkinizde çocuğunuzla ilişkinize benzer. Köpekleriniz üzerinde bir iktidar kurmalısınız ve komut verirken sizin lider olduğunuzu hissetmelidirler. Köpeğinizin sosyalleşmesi, ailenizdeki diğer insanlar ve çocuklarınızla iyi geçinmesi ve içgüdüsel olarak getirdiği saldırganlık gibi dürtülerin engellenmesi için iyi bir eğitim gereklidir.

Köpek eğitimi konusunda dikkat edilmesi gereken ilk konu liderin siz olduğunu hissetmesidir. İkinci olarak köpeğinizin diğer insanlarla ilişkisini düzenlemelisiniz. Eğer koruyuculuk yapmasını ya da bekçi köpeği gibi yetişmesini isterseniz dışarıdaki insanlara karşı temkinli olmasını ve herkesten ödül almamasını öğretmelisiniz. Ödüllendirme köpek eğitimindeki önemli noktalardan bir diğeridir. Köpekler şiddet, bağırma ve sert çıkma gibi yöntemlerle eğitilmez. Onlara her olumlu davranışından sonra bir ödül vermeniz etkili bir yöntemdir.

Bunların dışında her köpeğin fiziksel bakımı da farklı olabilir. Bazılarının tüylerinin daha sık taranması gerekirken, bazılarının buna ihtiyacı yoktur. Her köpek tüy dökmez ama bazıları bahar aylarında çok tüy döker. Ayrıca bazı köpekler tuvalet eğitiminde daha hızlı ve başarılı iken bazıları öyle değildir. Bütün bu ayrıntıları ve köpek eğitiminde önemli noktaları kısa zamanda öğrenmeniz pek mümkün değildir. Mümkünse bu konuda uzman birisinden yardım almanız hem sizin için hem de köpeğiniz için daha iyi olabilir.

Köpek Sahibi Olmak Tüm Yaşantınızı Değiştirmek Demektir

Eğitim sırasında ve köpek sahibi olmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta köpeğinizle birlikte sizin de yaşamınızın değişeceğini kabul etmeniz ve ona göre önlemler almanızın gerekmesidir. Yaşam tarzınıza göre bir köpek sahibi olmanız gerekir. Bazı köpeklerim enerji ihtiyacı diğerlerinden daha fazladır ve bütün enerjisini bir apartman dairesinde harcaması mümkün değildir. Bunun gibi ayrıntıları da ancak bir uzmandan öğrenebilirsiniz.

Unutmayın ki diğer canlılar gibi köpeklerin de ilgi, alaka ve sevgiye ihtiyacı vardır. Bazı köpek türleri uzun bir süre yalnız kalınca depresyona girebilir ya da saldırganlaşabilir. Bazıları ise genetik olarak kıskançtır ve bütün ilginin kendi üzerinde olmasını isterler. Mesela şehir dışına çıkmak zorunda kaldığınızda ve seyahatiniz uzun sürecekse köpeklerinizi emanet edeceğiniz bir köpek oteli bulabilirsiniz. Köpekler konusunda fazla bilgisi olmayan bir yakınınıza bırakmanız olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Köpek Oteli ve Köpek Bakımı

Bir köpek oteli köpeğinize siz yokken en iyi şekilde bakabilecek özelliklere sahip olmalıdır. Hem köpeklerin kalacağı odaların yeterli sayıda ve genişlikte olması hem de yeterli sayıda açık alana sahip olması gereklidir. Oteli çalışanları köpek bakımı konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Köpek eğitiminde uzman bir firma aynı zamanda köpeklerin kalabileceği bir otel hizmeti de verebilir. Otel seçerken bu özelliklere ve çalışanlara özen göstermeniz gerekir.

Firmamız sertifikalı ve ileri seviyede bilgi sahibi köpek eğitimcileri ile çalışmaktadır. Köpek sahibi olmak, köpeğinize eğitim vermek ve siz yokken onun kalabileceği bir otel gibi hizmetler için bizi arayabilirsiniz. Çalışanlarımız köpekleri seven ve bu alanda deneyimli kişilerdir. Uzun zamandır bu alanda çalışmışlardır ve köpek yarışmalarına hazırlanmaları için de yardımcı olabilirler. Köpeğinizle daha iyi bir iletişim kurmak için bizimle iletişime geçmelisiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara