Anasayfa > Haberler >Göztepe Köpek Eğitim ve Üretim Merkezi

Göztepe Köpek Eğitim ve Üretim Merkezi

Göztepe Köpek Eğitim ve Üretim Merkezi

Köpek eğitimi tıpkı çocuklarda olduğu gibi küçük yaşta verildiğinde çok daha etkili ve kalıcı olur. Köpeğe verilecek eğitimin bilinçli yapılması onunla ömür boyu sağlıklı ve sosyal bir dost olarak yaşayabilmenizi sağlar. Köpek eğitiminde yapılan yanlışlar doğru olmayan davranışlar geliştirmesine sebep olur. Bu kazanılan davranış modellerini değiştirmek oldukça zor olacağından köpek eğitimi doğru yöntemler ile yapılmalıdır. Bu anlamda en sağlıklı yöntem profesyonel bir köpek eğitmeni tarafından verilen eğitim olacaktır.

Köpeğinizi kendiniz eğitmek istiyor ve onunla daha fazla vakit geçirmenin size alışması ve sizin komutlarını dinlemesini istiyorsanız bir köpek eğitim merkezinde beraber büyütme programına katılarak köpeğinizin eğitimini eğitmen ile birlikte yürütebilirsiniz. Böylece hem onu sürekli izleyip davranışları ve eğitimi konusunda bilgi sahibi olur hem de size daha yakın olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için vaktiniz yoksa köpeğiniz için konforlu bir köpek oteli araştırıp eğitimini uygun bir ortamda almasını sağlayabilirsiniz.

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Köpek eğitimi bu konuda bilgili ve eğitim almış bir köpek eğitmeni tarafından yapıldığında köpeğin yaşına, cinsine ve karakterine uygun olan yöntem ile eğitim verilecektir. Eğer köpeğinizin eğitimini kendiniz vermek istiyorsanız bu konuda pek çok bilgiyi öğrenip çok doğru davranışlar ile uygun yöntem ile onu eğitmeniz gerekir. Eğitim için ona özel vakit ayırarak çok sabırlı olmanız gerekecektir. Köpek eğitiminde yapılan en büyük yanlış köpeğin rüşvete alıştırılarak eğitilmeye çalışılmasıdır.

Ä°lgili resim

Pozitif eğitim adı verilen bu eğitim doğru davranışlar edinebilmesi için baştan yapılan yanlış olur. Köpeğin her doğru davranışını ödül maması ile ödüllendirdiğinizde her doğru davranışında ödül bekler ve bir kez vermediğinizde de hırçınlaşır. Bu nedenle sevgi ile ödüllendirmek en güzel eğitim olur. Doğru davranışlarında aferin deyip alkışlaman ona sarılıp teşekkür etmek en etkili yöntem olur.

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek eğitimi konusunda bilinmesi gereken pek çok önemli püf noktası vardır. Bunlardan biri de bağırıp kızarak ya da döverek eğitmeye çalışmaktır. Köpeklerin hırçın, sinirli ve saldırgan tavır sergilemesine neden olan şiddet ile eğitim çok yanlıştır. Köpeğin sevgi ile eğitilip sevgi ile ödüllendirilmesi gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise karar mekanizmasının siz olduğunu bilmesini sağlamalısınız. Gel, git, dur, yapma, hayır, evet, aferin gibi komutları öğrenmesini sağlamalısınız.

köpekler nasıl eÄ?itili ile ilgili görsel sonucu

Komutlara uyması konusunda taviz vermemelisiniz. Hayır dediğiniz bir konuda üzülüyor aman bu seferlik olsun deyip kesinlikle evet demeyin. Kararınızın arkasında durup hayır dediyseniz yapmayın. Ya da yapılması gereken bir konuda köpeğiniz yapmak istemiyorsa ısrar edin ve yapmasını sağlayın. Zira yönetimin sizde olduğunu bilmesi söz dinlemesi için çok mühimdir. Köpeğinizin dışarıda gezdirdiğiniz esnada ya da evinize gelen misafirleriniz olduğunda insanların üzerine atlaması, kemirmesi, ısırması gibi davranışlar çok sıkıntılı olur. Bu nedenle köpeğiniz ile uzun yıllar huzurlu ve mutlu bir arkadaşlık istiyorsanız iyi bir eğitim almasını sağlamalısınız.

Köpek Eğitimi Konusunda Profesyonel Hizmet Alın

Köpek eğitimi konusunda en doğru seçim profesyonel bir eğitim almasını sağlamak olacaktır. Zira kendi verdiğiniz eğitim aile eğitimi olur ancak yeterli olmaz. Onun tıpkı çocukların okula gidip eğitim öğretim alması gibi uygun bir köpek oteli veya eğitim merkezine gidip doğru bir eğitimi almasını sağlamalısınız. Köpek eğitimi için uzman eğitmenlerimiz ile en iyi eğitim hizmetini bizden alabilirsiniz. Konforlu eğitim merkezimiz ve köpek otelimiz ile köpek eğitimi hizmeti veriyoruz. Köpek eğitimi hususunda en uygun doğru yöntemlerimiz ve uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara