Anasayfa > Haberler >Golden Köpek Eğitimi Veren HauseOfistanbul

Golden Köpek Eğitimi Veren HauseOfistanbul

Golden Köpek Eğitimi Veren HauseOfistanbul

Golden köpek eğitimi dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Bu köpek ırkı insanlar tarafından sevilen ve çok fazla ilgi gören ırklardan biridir. Bu köpekler ava yardımcı olmaları amacıyla geliştirilmiştir. İlk olarak İngiltere’de ortaya çıkan Golden cinsi köpekler orta boy bir köpek ırkıdır. Bu köpekler insanlara karşı her zaman sıcak kanlı bir tutum içerisindedir. Bunun yanında dış görünüşleri de çok sevimlidir.
Golden Retriever ırkı köpekler pek çok ülkede iş amacı ile farklı amaçlar için kullanılır. Bu canlıların koku alma özellikleri son derece gelişmiştir. Bu nedenle polis köpeği olarak ya da arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılabilirler.
Golden Köpek Bakımının Nasıl Olması Gerekir?
Golden köpek eğitimi ve bakımı dikkat edilmesi gereken konulardır. Son derece enerjik ve aynı zamanda sevecen yapıları vardır. Bu cins köpeklerin bakımı diğer ırklar ile karşılaştırıldığında kolaydır. Yavruyken sahiplenilmesi halinde insanlarla daha iyi anlaşır ve uyum sağlar. İlk defa köpek besleyecek olan kişiler için Golden cinsi köpekler iyi bir seçenektir.
Golden Retriever cinsi köpekler bahçede ya da evde bakılabilir. Uysal ve insancıl olması nedeniyle evde beslenmeye daha uygundur.
• Su ile oynamayı sevdiği için kolaylıkla hasta olabilir. Bu nedenle sahiplerinin bu konuda dikkatli olması gerekir.
• Enerjik canlılardır. Tüy bakımına dikkat edilmeli ve düzenli olarak taranmalıdır.
• Sürekli yıkanması halinde hasta olabilir. Bu nedenle gerekli görüldüğü durumlarda yıkanmalıdır.
• Ağız kokusunu önlemek ve çürüklere mahal vermemek adına haftada bir dişleri fırçalanmalıdır.
• Mama ve beslenme konusunda kaliteli mamalar tercih edilmelidir.

golden köpek eğitimi
Golden Retriever Özellikleri Nasıldır?
Golden köpek eğitimi için destek almak gerekir. Golden cinsi köpekler çocuklarla iyi anlaşır. Bunun yanında sahipleri ile oynamaya da bayılırlar. Bu köpekler yatalak hastalara moral vermesi amacıyla da tercih edilebilir. Pozitif enerjisi ile insanların moralini düzeltirler. Bu özellikleri nedeniyle günümüzde köpek sahiplenmek isteyen pek çok insanın tercihi Golden’dan yana olur.
Sahibi ile arasında muhteşem bir bağ vardır. Golden köpek cinsleri duygusal yapıları ile dikkat çeker. Bu nedenle ilgi yetersizliğinde küsme ya da psikolojik sorunlar gibi durumlar söz konusu olabilir.
• Golden köpeklerin kilosu 25-35 arasında değişiklik gösterir.
• Golden Retriever cinsi köpekler orta boy ırk kategorisinde yer alır
• Golden köpeklerin düz bir tüyleri vardır. Bunun yanında tüyleri çok uzundur.
• Evde rahat bir şekilde bakılabilecek bir köpek türüdür.
• Ortalama 10 ile 15 yıl arasında ömürleri vardır.
Yavru Golden Retriever Köpekler Nasıl Eğitilmelidir?
Golden köpek eğitimi özellikle yavru olanları için son derece önemlidir. Bu köpeklerin eğitimine yavruluk dönemlerinde başlanmalıdır. Bu şekilde aldıkları eğitimleri ömür boyunca unutmazlar. Yavru olan Golden cinsi köpeklere yaklaşık 1 ay kadar eğitim verilir. Bu eğitimler sayesinde köpekler kemirme, havlama, saldırma gibi davranışlar sergilemezler. Bunun yanında sorumluluk bilinci de kazanırlar. Golden cinsi köpeklerde eğitimler iki aydan itibaren başlayabilir.
Eğitime ne kadar erken başlanırsa alınacak verim o kadar fazla olur. Golden cinsi köpeklerin eğitimi diğer ırklara göre çok daha kolaydır. Eğitim programlarından başarılı sonuçlar alınır.
Golden Köpeklerde Tuvalet Eğitimi Nasıl Olmalıdır?
Golden köpek eğitimi konusunda tuvalet eğitimi önemli bir konudur. Köpeklerin tuvalet eğitimi kazanabilmesi için karakter özelliklerinin ve kas yapısının bu duruma izin vermesi gerekir. Golden Retriever cinsi köpeklere tuvalet eğitimine yaklaşık 3 aylık civarı başlanabilir. Bu şekilde köpekler daha sağlıklı olur ve ev ortamının da hijyeni sağlanır. Köpekler dışarı çıkarıldığı halde bulunduğu ortama tuvaletini yapma ihtiyacı duyuyorsa o zaman dışarı tuvalet eğitimi verilmelidir. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara