Anasayfa > Haberler >Gebze Köpek Eğitim Çiftliği

Gebze Köpek Eğitim Çiftliği

Gebze Köpek Eğitim Çiftliği

Köpekler yüzyıllardır insanın en sadık dostudur. İnsana yakınlığı, koruma içgüdüleri ve sevgisi ile köpekler sevimli arkadaşlardır. Evinizde veya bahçenizde bakımını yaptığınız dostunuzun sağlıklı ve sosyal bir yaşam sürebilmesi için iyi bir eğitimden geçmesi gerekir. Zira köpekler içgüdüsel olarak çeşitli sebeplerle hayvanlara ya da insanlara şiddet uygulayabilirler. Saldırgan davranışlar gösterip ısırabilirler. Bu gibi nedenler ile köpeklerin uzman kişiler tarafından eğitilerek sosyal bir hayata adım atması sağlanır. 

Köpek eğitimi düzenli beslenme ve tuvalet ihtiyacının giderilmesi gibi bedensel temel konularda olduğu gibi köpeğin davranışları konusunda da verilir. Köpeğin sahibini anlaması ve dinlemesi önemli bir eğitim aşamasıdır. Komutlara uyan ve söz dinleyen bir köpeğin bakımı çok daha kolay olur.  Köpek eğitimi konusunda hizmet veren merkezlerin sayısı günümüzde oldukça artmıştır. İnsanların ev ve bahçelerinde daha çok köpek bakımı üstlenmesi ile ihtiyaç duyulan köpek eğitim ve konaklama merkezleri hizmet vermeye başlamıştır. Geniş alanlara kurulan köpek çiftlikleri köpeğin özgür bir ortamda en iyi eğitimi almasını sağlıyor.

Köpek Eğitimi Hangi Yaşta Yapılır?

Köpek eğitimi için en uygun zaman 2-3 aylık iken yapılan eğitimdir. Köpek 6 aylık oluncaya dek çok daha hızlı öğrenir ve uygular. Ancak 6 ayı geçen köpeklere eğitim verilemez demek değildir. 6 ayı geçen köpeklerde uzman eğitmenler tarafından en iyi şekilde eğitilebilir. Köpek oteli olarak isimlendirilen köpek eğitim merkezleri her yaşta köpeğin beş yıldızlı otel konforunda tatil yaparken eğitilmesini sağlayan donanımlı kuruluşlardır.

Eğer yavru bir köpek sahiplenmişseniz zaman kaybetmeden iyi bir eğitim merkezinden hizmet alarak köpeğinizin uygun eğitimi almasını sağlamalısınız. Büyük bir köpeğiniz varsa geç kaldım diye düşünüp telaşa kapılmadan hemen köpeğinizi köpek çiftliği eğitim merkezlerine götürerek eğitimini almasını sağlamalısınız.

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılır?

Köpek eğitimi köpeğin yaşına, cinsine ve karakterine uygun olarak yapılır. Köpek eğitimi konusunda hiçbir bilgisi olmayan kişilerin vereceği yanlış eğitimler köpeğin ömür boyu sağlıksız ve yanlış davranışlar geliştirmesine neden olur. Bu nedenle köpek eğitimin uzman bir eğitmen tarafından verilmesinde fayda vardır. Köpek eğitmenleri köpek ile önce dostluk kurup sevgi ile dersler vererek köpeği eğitirler. Kesinlikle şiddet eğitimde bulunmaz. Şiddet köpeği eğitmek yerine daha saldırgan olmaya yönlendiren yanlış bir davranış olur. Köpek eğitmenleri genellikle Alman ekolü olarak bilinen eğitim şeklini uygularlar.

Bu eğitim ile köpek hem temel ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermeyi hem de sahibinin komutlarını dinlemeyi öğrenir. Bu eğitimi alan köpek dışarıda diğer hayvanlara ve insanlara nasıl davranması gerektiğini öğrenir. Saldırganlığın ve ısırmanın yanlış olduğunu bilir. Pozitif eğitim adı verilen davranışı sonucu ödül verme doğru bir eğitim değildir. Tıpkı rüşvet gibi köpek her davranışında beklentiye girer ve istediği olmadığında saldırganlaşabilir. Köpek oteli gibi merkezlerde verilen uzman köpek eğitimleri en doğru şekilde yapılarak köpeğin en doğru davranışları kazanması sağlanır.

Köpek Eğitim Çiftliği Hizmeti

Her yaşta her cins köpek için köpek eğitimi hizmeti verilen çiftliğimizde köpek dostlarınızı en iyi şekilde ağırlayarak eğitim veriyoruz. Geniş bir alanı kaplayan büyük çiftliğimizde köpek dostların özgür ve konforlu bir ortamda konaklayıp tatil yaparken keyifle eğitilmelerini sağlıyoruz. Minik dostunuzun iyi bir eğitim alması ve ömür boyu sağlıklı ve sosyal bir yaşam sürmesi için gerekli tüm eğitim aşamalarını uyguluyoruz. Köpek eğitimi konusunda en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz ve sağlıklı ve rahat ortamımız ile köpek eğitimleri ile hizmetinizdeyiz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara