Erkek Köpekler

Yetişkin Erkek Köpek Eğitimi

Sıcakkanlı yapıya sahip en iyi evcil dostlarımız olarak bilinen köpekler, hangi ırka ait olursa olsun her zaman sahiplenebilmeli ve bakılmalıdır. Hayat kurtarıcı olarak bilinen bu sevimli dostlar küçüklükten beri yanınızda olduğu zaman kendi evladınızdan ayırmayacağınız şekilde sevebilirsiniz. Her zaman sizi kapıda bekleyen ve şefkatle yaklaşan bu dostlar davranışları ile bile sizi sakinleştirebilir.

Köpeklerden korkan bir insan, köpek gördüğü zaman köpeğe şefkat ve merhamet duyma duygusu ile yaklaştığı zaman köpekler ılımlı ve sıcak yaklaşabilir. Cinslerine göre ayırt edilen bu köpeklerde eğitim oldukça önemlidir. Belirli yaş aralığında başlanan eğitimler de köpeğin ne için eğitildiği ve hangi alanlarda yaşadığı göz önünde bulundurularak eğitim verilmelidir.

Köpek Sahiplenmek

Köpek sahiplenip onunla birlikte bir yaşam kurma düşünceniz varsa kesinlikle yavru dönemindeyken sahiplenmeniz daha doğru olacaktır. Böylelikle karakteristik yapısı daha iyi oturmuş olarak size ve ailenize kendi ailesi gibi benimseyerek yaşam alanlarından uzaklaşmazlar.

Küçüklükten beri eğitim verilmesi daha doğru olacaktır. 2 aylık yavru bir köpek ile 21 aylık köpeğin eğitimi aynı olmaz. Size daha fazla saygı ve itaat duymasını istediğiniz zaman yavru iken eğitmeniz ve titizlikle eğitim vermeniz daha doğru olacaktır. Bu konuda köpek yavru eğitimi veren firmamızdan gönül rahatlığı ile hizmet alıp köpeklerin izin daha itaatkâr ve sevgi dolu olmasını sağlayabilirsiniz.

Erkek Köpeklerin Koruma İçgüdüsü

Bütün köpek cinslerinde koruma içgüdüsü yoğun olarak bulunmaktadır. Yemekleri ellerinden alındığı zaman veyahut uykularından uyandığı zaman sinirli veya saldırgan tavırlar sergileyerek kendilerini korumaya çalışırlar. Diğer taraftan köpeklerde sahiplenme duygusu yoğun olarak bulunduğu için kendisine ve sahibine herhangi tehlikelere karşı koruma içgüdüsüyle yetiştirilmiştir.

Koruma içgüdüsüne göre eğitilen köpekler de koruma içgüdüsü diğer köpeklere göre daha fazladır. Kısacası koruma içgüdüsü geliştirilerek eğitilebilir. Koruma içgüdüsünde köpeği, dışarıdaki insanlara karşı saldırganlaştırmak veyahut köpeği onlara karşı düşman olarak göstermek kesinlikle amaçlanmaz. Sahibini veyahut kendisine karşı dışarıda oluşabilecek tehditlere karşı korunması için eğitilir.

Erkek Köpek Eğitiminde Önemli Nokta

Köpeği koruma içgüdüsü ile eğitirken köpeğe şiddet uygulanması doğru değildir. Koruma eğitimi ile birlikte köpeğe koruyuculuk eğitimi verilerek herhangi saldırgan davranışları yok edilmeye çalışır.Bu eğitim sırasında köpek saldırganlık içgüdüsünden vazgeçerek insanlarla dostluk kurma alışkanlığına sevk edilir. Bu eğitim sırasında kesinlikle saldırganlık ön planda olmalıdır.

Saldırganlığın ağır bastığı bu durumda erkek köpeklerin daha fazla saldırganlaştığı belirli dönemler vardır. Bu dönemlerde kesinlikle köpekleri şiddet uygulanmamalı bu saldırgan tavırlarından vazgeçmesi için sevgi ve şefkatle yaklaşılmalıdır. Eğitimde bu noktaya dikkat etmek önemlidir.

Erkek Köpek Cinsleri

Erkek köpek cinsleri dişi köpek cinslerine göre daha kaslı bir vücuda sahiplerdir. İri vücuda sahip olması ile birlikte beslenmeleri ve yaşam tarzları oldukça farklıdır. Erkek köpek cinslerinde anne ve baba ata bireylerin karakteristik yapıları ve özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Erkek köpek cinslerinisahipleneceğiniz zaman hangi tür köpeği sahiplendiğiniz yaşam koşulları ve beslenme koşulları açısından oldukça önemlidir. Apartman dairesinde ve kapalı alanlarda yaşayabilecek köpek cinsleri ve açık alanlarda yetiştirilecek köpek cinsleri birbirinden farklıdır. Bu köpek cinsleri;

  • AteşvomGoldenhorn
  • BrandoVomEntferntland
  • CehHause
  • CoolHause
  • Golia

Cins ve türlerinin sahipleneceğiniz zaman firmamızdan ve sitemizden gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz. Bu tür erkek köpeklerin anne ve ata bireyleri birbirinden farklı veya aynı tür cins olabilir. Anne ve babadan alabilecek karakteristik özellikler köpeğin kendisine yansır.

Farklı cins ve karakterdeki köpekleri sahiplenmek veya satın almak için belirli sitelerdeki ücretli veya ücretsiz ilanları takip ederek evcil hayvan sahibi olabilirsiniz. Sitemizden veya firmamızdan gönül rahatlığı ile bu hizmeti almanız için firmamıza müracaat etmeniz yeterli olacaktır.

 

 

Erkek Cins Köpeklerin Karakter Özellikleri

Yüzyıllardır insanların dostu olarak bilinen köpeklerin insanlarda olan yeri apayrıdır. Onlarla yaşamak, dostluk kurmak herkesin hayalidir. Dostluğu, sadakatliği, sevimliliği ile birlikte insanların gönlünü fetheden bu hayvanlar insanlara oldukça iyi anlaşır. Sahiplerine düşkün olma özelliği ile bilinen köpekler korumacı ve sadık yapılarıyla sahiplerine karşı her zaman minnet duyarlar.

Köpek sahipleneceğiniz zaman, erkek mi dişi mi olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Dişi ve erkek köpekler birbirinden farklı karakterlere sahiplerdir. Erkek cins köpekler daha iri kemikli ve kaslı yapıya sahip oldukları için beslenme şekilleri ve işe yaşam tarzları oldukça farklıdır. Cüssesi büyük olduğu için beslenme şekilleri genellikle oldukça farklıdır.

Gün içerisinde çok fazla öğün tüketimi ve protein tüketimi sağlanmalıdır. Gün içerisinde serbest yaşam koşullarına sahip olması ile birlikte her alanda beslenemeyen köpeklerin evcil olanları ve doğal ortamda yaşayanları bulunur. Bu yüzden köpek sahipleneceğiniz zaman köpeğin hangi karaktere ve hangi özelliklere sahip olduğunu belirlemeniz veya sokaktan sahiplendiğiniz köpeği, kendiniz eğiterek kendi yaşam alanınıza uygun bir şekilde eğitebilirsiniz. Köpek sahiplenmek için firmamızdan yardım alarak, kendi yaşam alanınıza uygun köpekleri sahiplenebilirsiniz.

Köpek Sahiplenmek İçin

Bir evcil hayvan sahiplenmek, tüm yaşam alanınızı ve yaşam standartlarınızı değiştirebilir. Özellikle köpek sahiplenmek isteyenler bütün olanakları ve yaşam alanlarını göz önünde bulundurarak köpek sahiplenmelidirler. Çünkü bir canlıyı hayatınızı alma ve tüm yaşam boyunca onunla birlikte yaşamak oldukça önemlidir.

Köpeklerin duyguları diğer hayvanlara göre daha yoğun olduğu için sahiplerine çok bağlanırlar. Onları tekrardan sokağa saldığınız zaman tüm güven duyguları ve sadık duyguları alt üst olarak depresyona girerler. Yapılan bir araştırmaya göre sahiplendikten sonra terk edilen köpeklerin yaşam süreleri daha kısalmıştır. Kendilerini inzivaya çekip ölümü bekleyerek sahiplerini düşünürler. Bu yüzden evcil hayvan sahipleneceğiniz zaman tüm olanakları göz önünde bulundurup kendinize tam anlamıyla güvenmeniz gerekir.

Sahiplendikten kısa bir süre sonra köpeğin size ne kadar bağlandığını ve size karşı ne kadar korumacı davrandığını gözlemleyeceksiniz. Bu yüzden köpek sahiplenirken  “daha sonra başkasına veririm” ya da “bırakırım” gibi düşüncelere kesinlikle ve kesinlikle göz önünde bulundurmamanız gerekir. Erkek veya dişi köpeklerin bazı özelliklerini öğrenmek için firmamıza ait olan internet sitemizi ziyaret ederek gerekli bilgileri ve tecrübeleri edinebilirsiniz.

Köpek Cinsleri

Farklı özellikleri ve farklı karakterlere sahip olan birçok köpek cinsi bulunur. Kendi yaşam alanınıza uygun olan köpek türünü ve cinsini tercih ettikten sonra sahiplenerek evcil hayvan sahibi olabilirsiniz. Satın alma sahiplen fikri ile yaklaşarak sokak köpeklerini evcil hayvanlara dönüştürülerek onlara yaşam alanları oluşturabiliriz.

Apartman veya geniş alanlarda ki yaşam tarzınıza göre köpek sahipleneceğiniz zaman bu fikirde kesin ve kararlı olmanız gerekir. Çünkü köpekleri sahiplendikten sonra tekrar sokağa veya bir barınağa bırakmak onlar için gerçekten hiç hoş olmayan sonuçlara sebebiyet verir. Yaşam alanlarına göre farklı türde veya farklı beslenme şekillerine göre sahiplenecek köpek türlerini araştırılabilir ve firmamızdan yardım alabilirsiniz. Farklı köpek türlerini sıralayacak olursak;

  • Ateş VomGoldenhorn
  • BrandoVomEntferntland
  • CehHause
  • CoolHause
  • Golia

Türlerinin farklı özellik ve karakterlerini firmamız aracılığıyla sitemizden inceleyerek köpek sahibi olabilirsiniz. Farklı renk ve tüy yapısına göre sınıflandırılan köpek türleri farklı alanlarda, yaşam alanları oluşturulabilir. Siyah tüy yapısına ait olan bu köpek türlerinin anne-baba ve cins türleri birbirinden farklıdır. Farklı beslenme şekillerine göre apartman alanlarında veya geniş site alanlarında gezdirilebilir ve evcilleştirilebilir cinstedirler.