Anasayfa > Haberler >English Cocker Köpek Eğitimi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

English Cocker Köpek Eğitimi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

English Cocker Köpek Eğitimi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

English Cocker köpek eğitimi; sadakati ile ünlü olan bu ırktaki köpekleri eğitmek kolay ve keyif vericidir. Uzun kulakları yüz ifadelerine sevimlilik katarken, oldukça zeki ve uyumlu karaktere sahiptirler. Adeta gözlerinden zekâ fışkıran nitelikteki bakışları çok sayıda insanın ırk seçimini bu yönde yapmalarına neden oluyor.
Tüy uzunluğu orta seviyededir ve burun üzerinde bulunan tüy rengi yine tüy rengi ile aynı tonlara sahiptir. Dünya genelinde köpeklerin katıldığı şovlarda kazandıkları birincilik ile ödüllü köpek cinsleri arasında yer alır.
English Cocker Köpeklerin Fiziksel ve Karakter Özellikleri
English Cocker köpek eğitimi; yapılı ve fiziksel özellikleri ile çarpıcı duran patili canlılar için geniş kapsamlı eğitim çok önemlidir. Orantılı vücut hatları sayesinde dengeli bir duruş sergilerler. Bacaklarında ve karın bölgesindeki uzun tüyler dışarda geçirdikleri süre boyunca hareket alanlarını kısıtlayacak seviyede değildir. Genellikle tek renk olarak görülen English Cocker’ler, karın bölgesindeki beyaz çizgi ile dikkat çeker.
Sahipleri ile kurdukları iletişimi yabancılarla da çok rahat kurabilirler. Cins geneline bakıldığında sosyal, her ortama ayak uyduran özelliğe sahiptirler ancak bazı Cocker köpekleri içine kapanık olabilir. Av köpeği kategorisinde yer aldığı için oldukça hareketli ve dikkatlidir. Kendi türünden olan köpeklerden çok kedilerle oldukça iyi anlaşırlar.
English Cocker Köpeklerin Bakımı ve Beslenmesi
English Cocker köpek eğitimiile donanımlı bir evcil hayvan yetiştirmek mümkündür. Tuvalet alışkanlığına ev ortamına alışık içgüdüsel dürtülerinden dolayı kısa sürede alışmaları mümkündür. Sahipleriyle geliştirdiği güçlü bağ sürekli sahibiyle zaman geçirme eğilimi göstermelerine neden olur.
Bakımları uzun tüylere sahip olmalarından dolayı düzenli olarak ilgi ister. Haftanın birkaç günü taranması parlak ve gösterişli tüylerini ortaya çıkarır. Enfeksiyon riskine karşın uzun kulakları her dışarı gezintisi sonrası kontrol edilmelidir.
Bol aktivite ve egzersizden hoşnut olarak ömürleri boyunca yaşayabilen English Cocker cinsi köpeklere oyun ve hareket alanı oluşturmak enerjilerini dışa vurabilmek için gereklidir. Vitamin açısından kaliteli ve dengeli mamalar bu cins köpeklerin ideal gelişimini tamamlayabilmeleri için uygun olanıdır.
English Cocker Köpek Eğitimi Ne Zaman Başlamalı?
English Cocker köpek eğitimi iç dünyalarında mutlu ve huzurlu bir evcilleşme süreci geçirebilmeleri için yavruluk dönemlerinde başlamalıdır. Aile ortamına rahatlıkla ayak uydurabilen süs köpeği özelliklerine de sahip bu köpekler için sosyalleşme ve temel itaat eğitimleri de çok kolaylıkla verilebilir.
Amatörce verilen bir English Cocker köpek eğitimi yerine uzman eğitmenlerden gerekli desteği almak, sadık dostunuz için yapabileceğiniz iyilikler arasında yer alıyor. İnatçılık huyları yoktur, bu sayede verilen komutları kabullenmeye hazırdırlar. Bu alanda deneyimli kişiler English Cocker köpeklerin nasıl ve ne zaman eğitilecekleri hakkındaki tüm detaylara sahip olmanızı sağlıyor.
English Cocker Köpekler Hangi Eğitimleri Alabilir?
English Cocker köpek eğitimi, akıllı ve öğrenmeye açık olan bu ırk köpekler için sınırları olmayan bir alandır. Sosyalliği ile bilinir ve bu anlamda algıları her daim açıktır. Bu nedenle temel ve ileri itaat eğitimlerini hızlıca tamamlayarak donanımlı bir köpek olarak yaşamlarını sürdürürler.
Eğitim süreleri boyunca uyumlu olmaları ile dikkat çekerler ancak inatçılık huylarını devreye soktukları zaman komutları almaya kendilerini kapatırlar. Dönemsel olarak eğitim vermede zorluk çıkarsalar da, genel olarak uyumlu ve söz dinleyen yapıları vardır. Kızıl renkli olan köpeklerde Rage sendromu ile bilinen duygu durum karmaşası adı verilen rahatsızlık bulunabiliyor. Bu köpeklerde ani öfkelenme ve saldırganlık söz konusu olabilir.
Ailenizin bireyi olarak kabul ettiğiniz canınız için en profesyonel eğitimi almak için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Firmamız köpek eğitimi hizmeti vermektedir ve bu alanda uzman bir kadroya sahiptir.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara