Anasayfa > Haberler >Doberman Bodyguard Eğitimi

Doberman Bodyguard Eğitimi

Doberman Bodyguard Eğitimi

Köpeklerde Bodygurad eğitimi dediğimiz tanım, koruma eğitimidir. Bodyguard eğitimi verilen köpek, istenmeyen kişinin veya kötü niyetli kişinin önüne gelerek, devamlı olarak havlama davranışı gösterir. Bu davranış karşıdaki kişiyi uyarma anlamındadır. Kişi kaçmaya çalıştığı anda ısırma ve saldırma davranışı gösterir. Burada sahibinin bırak komutunu vermesiyle köpek komutu gerçekleştirir. Aynı şekilde Dobermana uzaktan saldırma eğitimi verilerek, tekrar bırak komutu öğretilmeye çalışılır. Eğitim sürecinde köpeğin bırak komutunu alması çok önemli bir noktadır. Bu yüzden eğitim sürecinde en çok yoğunlaştırılan süreç; saldır ve bırak komutları eğitimidir. Bodyguard eğitimi sürecinde, Doberman köpeği sahibini koruma amaçlı saldırganlaşır. Verilen komutları en iyi şekilde uygular. Doberman ırkı köpekler, bu konuda ileri seviyede başarı gösterirler.

Doberman Temel ve İleri Eğitimleri

Köpek ırkının ne olduğuna bakılmaksızın, her köpeğin başlangıç eğitim aşaması, temel itaat eğitimidir. Doberman köpeklerde de tasma ile yürüme eğitimi verilerek başlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, köpeğin tasmasını kısa tutarak, sizinle aynı hizaya getirerek, yürümesini sağlamaktır. Köpeği sol tarafınıza gelecek şekilde alarak, tasma boyunu ayarlayarak yürüme gerçekleşir. Köpek cinsleri arasında en iyi odaklanan ve sahibinin gözünün içine en iyi bakan köpek olarak bilinir. Doberman ırkı köpek, gözünü hiçbir şekilde sahibinden ayırmadan komut bekler. Bekle, otur, yat ve ileri komutlarını bu yüzden en iyi şekilde gösterir. İleri itaat eğitimi verilirken, tasma çıkartılır.  

Doberman Irkı Köpek Özellikleri

Doberman cinsi köpekler, iri ırk olarak bilinirler. Fiziksel görünüm olarak omuz yüksekliği ve ağırlıkları erkeklerde daha fazladır. Karakter olarak bekçi, koruma ve iyi bir aile köpeğidir. Aynı zamanda sahibine çok bağlıdırlar. Doberman ırkına sahip köpekler, iri yapıya sahip olmalarına rağmen, ev içinde beslemeye daha çok uygundur. Soğuğa karşı az dayanıklı olmaları ve kısa tüylere sahip olması, evde beslenmeye daha uygundur. Derisinin hassas olması nedeniyle, sert zeminde yatamazlar. Bu yüzden evde uygun bir ortam hazırlanmalıdır. En iyi eğitilebilen köpek ırklarından biridir. Köpeklerde odaklanma aranan özelliklerden biridir. Doberman ırkı köpeklerde de, sahibinden gözünü ayırmayan, yüksek seviyede odaklanma özelliği görülür.  

Doberman Eğitim Yaşı

Doberman köpek eğitimi ilk 5 haftalıkken, temel itaat eğitimi verilmeye başlanır. Eğitim sıralaması olarak; temel eğitim, ileri eğitim ve Bodyguard eğitimi olarak aşamalarla, profesyonel bir eğitim aşamasından geçer. Genel olarak aktivitelere 6 aylıkken başlayarak, 2 buçuk yaşına gelene kadar devam eder. Doberman köpeklerin eğitim sürecinde yaş çok önemlidir. 3 yaşına gelmiş olan Doberman köpeği, doğru bir eğitimden geçmiş olması gerekir. 3 yaşından sonra eğitiminde yapılan bir hatayı düzeltmek çok zordur. Belli kas ve ağırlıkları olduğundan, sahibine karşı yanlış bir harekette bulunabilirler. Doğru bir eğitim için profesyonel kişilerden yardım almak gerekir.  

Doberman Eğitim Hizmetleri

Köpek eğitimi veren kurumlarda, eğitmenler ve köpeğin eğitim alacağı alanlar mevcuttur. Köpeğiniz özellikle bir Doberman ise, mutlaka küçük yaşlarda doğru bir eğitim için yardım alınmalıdır. Doberman ırkına sahip köpeklerin güçlü ve iri yapıda olmaları, ileride tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Bu yüzden mutlaka profesyonel kişiler tarafından eğitilmelidir. Bünyemizde yer alan profesyonel eğitmenlerimiz ve köpeklerin eğitilebileceği alanlar mevcuttur. Köpeğin cinsine göre farklı sürelerde eğitim planı gerçekleşmektedir. Doberman gibi eğitime açık bir köpek ırkını, kısa sürede eğitmek için bizlerden yardım alabilirsiniz. Yarışmalarda ve köpek showlarında genellikle Doberman ırkı köpeklerin ön plana çıktığını görürsünüz. Bu konuda eğitim çok önemlidir. Sizler de bu eğitimlerden faydalanabilirsiniz.

 

 

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara