Anasayfa > Haberler >Darıca Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyonu

Darıca Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyonu

Darıca Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyonu

İnsanların sadık dostu köpekler günümüzde birçok insan tarafından evlerinde veya bahçelerinde bakılmaktadır. Fakat bir köpeğin bakımını üstlenmek onun yalnızca yeme içme ihtiyacını karşılamak değil ona iyi bir eğitim vererek sosyal bir varlık olmasını sağlamaktır. Köpek eğitimi denildiğinde akla ilk gelen düzenli beslenme ve tuvalet eğitimi olur. Ancak bunlar yalnızca temel ihtiyaçlarını gerektiği gibi yerine getirebilmesi için verilen eğitimlerdir. Elbette bu eğitimlerde gereklidir. Ancak köpeğin alması gereken en önemli eğitimler davranış şekli ve sosyal hayatta sergilediği tutum için verilmelidir. Köpeğin hem kendi cinsine ve diğer hayvanlara hem de insanlara karşı davranışları onun sosyal gelişimi açısından mühimdir. Bu nedenle köpek eğitimi hem bedensel hem ruhsal eğitimler olarak verilmelidir.

köpek oteli ile ilgili görsel sonucu

Uzman bir köpek eğitmeni köpeği en iyi şekilde eğitip öğretebilecek kişidir. Bu nedenle en sağlıklı eğitim bir uzmandan yardım alarak yapılan eğitimdir. Tıpkı çocuklarda olduğu gibi köpeklerde küçük yaşta iyi bir eğitim aldığında ömür boyu doğru davranış sergileyecektir. Köpeğiniz henüz yavru iken uzman bir eğitmen ile köpeğinizin iyi eğitilmesini sağlamak doğru bir seçim olur.

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Köpeklerin eğitimi için bilgi sahibi ve uzman bir köpek eğitmeninden yardım almak gerekir. Zira köpeğinizi kendiniz eğitmek istediğinizde yanlış yönlendirmeleriniz ve davranışlarınız minik dostunuzun bir ömür boyu yanlış davranışlarına neden olacaktır. Günümüzde açılan köpek eğitimi merkezlerinde en iyi eğitim veriliyor. Köpek pansiyonu ve köpek eğitimi merkezleri köpeğinizin sağlıklı bir ortamda konaklayıp hem de eğitim almasını sağlıyor. 

Köpek oteli olarak da bilinen bu merkezler köpeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak hazırlanmış ve uzman eğitmenler ile hizmet verirler. Köpek eğitimi kesinlikle şiddet ile yapılmamalıdır. Eğitim sevgi ile köpeğin yaşına, cinsine ve karakterine uygun olarak verilmelidir. Uzman köpek eğitmenleri alman ekolü ile eğitimin en doğru eğitim şekli olduğunu bilirler. Pozitif eğitim adı verilen ödüllendirme sistemi ile eğitimin çok sağlıklı olmadığını savunurlar. Bu eğitimlerde köpeğin hem düzenli beslenme ve tuvalet gibi ihtiyaçlarını en doğru şekilde giderebilmesi için bedensel eğitim verilir. Hem de köpeğin davranışları ve tepkileri konusunda eğitimler uygulanır.

Köpek Eğitimi Hangi Yaşta Verilmelidir

Köpeklerde tıpkı insanlarda olduğu gibi küçük yaşlarda çok daha iyi ve kalıcı eğitim alabiliyorlar. Bu nedenle köpek için 2-3 aylık dönem en iyi eğitim yaşı olarak biliniyor. Fakat köpeğiniz 6 ayı geçmişse telaş etmeden hemen uzman bir eğitmenden eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Köpek oteli olarak hizmet veren yetkili kuruluşlar en iyi eğitmen kadroları ile köpeğinizin hem tatil yapıp hem eğitilmesini sağlıyorlar. Yavru bir köpek sahiplendiğinizde ilk yapmanız gereken küçükken iyi bir eğitim almasını sağlamak olmalıdır. Eğitim sonrası minik dostunuzla çok keyifli saatler geçirebilir, hiç sorun yaşamadan bir ömür güzel bir arkadaşlık yaşayabilirsiniz.

Köpek Eğitim ve Köpek Pansiyonu Hizmeti

Köpek dostlarınızın eğitimi için onlar için özel hazırladığımız köpek pansiyonumuzda hizmet veriyoruz. Her yaştaki her cins köpek için uzman eğitmenlerimiz en uygun eğitim aşamalarını hazırlayarak onların sosyal bir toplum hayatı yaşayabilmelerini sağlıyor. Pansiyonumuz minik dostların tüm ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanabilmesi için özel olarak hazırladığımız korunaklı bir merkezdir. Merkezimizde köpeğin beslenme, tuvalet, eğlence ve çeşitli aktiviteler ile beş yıldızlı otel konforunda konaklaması sağlanırken aynı zamanda uzman eğitmenler tarafından en iyi eğitim veriliyor. Köpeğinizin eğitimi için en iyi hizmeti bizden alabilirsiniz. Sadık dostların en uygun yöntemler ile en iyi eğitimi almaları için hizmetinizdeyiz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara