Anasayfa > Haberler >Chihuahua Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Chihuahua Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Chihuahua Köpek Eğitimi Nasıl Olması Gerekiyor?

Chihuahualar binlerce yıldır sevilen bir cins olmuştur - belki daha da uzun - henüz yeni sahiplerin sorduğu en yaygın soru bir Chihuahua'yı nasıl eğiteceğimizdir. Chihuahualar için bazı eğitim tekniklerine başlayabilmek için bu cinsin mizacının özelliklerini bilmek önemlidir. Bu nedenle, bir Chihuahua, baskın ve sahiplikçi bir karaktere sahip olması ile karakterize edilir, bu yüzden doğasında itaatkar olmak yoktur. Chihuahua'ların aynı zamanda lider olarak da bilinir. Bunlar: kaprisli, enerjik, zeki ve çok aktif, sahipleriyle ve kendi cinslerine ait diğer köpeklerle oynamaya her zaman isteklidirler.

Akılda Tutulması Gerekenler

Chihuahua'yı eğitirken akılda tutulması gereken bazı önemli şeyler var. Önemli olan onların ne kadar küçük olduğudur. Bir Chihuahua'da asla bir boğma zinciri kullanmak istemezsiniz. Bir sırt tasması kullanılması tasma antrenmanı sırasında veya yürüyüşlerde şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca, Chihuahualar çok akıllı olduğu için, egzersizler sırasında hızlı hareket etmemeniz durumunda kolayca sıkılacağının farkında olmalısınız.

Chihuahua  Yaklaşım

Chihuahua eğitimi sırasında çok olumlu ve iyimser olunmalıdır. Chihuahualar azarlama veya cezalandırmaya iyi tepki vermezler ve bu sayede tüm eğitim sürecinde kolayca yoldan çıkarabilirler. Chihuahualar, onu bir şeyler yapmaya zorlarsanız mutlaka yüzeye çıkacak inatçı bir yapıya sahiptir. Bunun yerine, önerinizi söyleyin, ne yapacağını ona bildirin ve ipucunuzu takip etmesine izin verin. Zaman alıcı bir yaklaşım gibi görünebilir, ancak çabuk öğrendiklerini unutmayın. Ödüller ayrıca Chihuahua eğitiminizin bir parçası olmalıdır. Gerçekten iyi davranış için verilen bir ödül ile ödüllendirilmeye gerçekten çok iyi yanıt veriyorlar.

Chihuahua Köpek ile ilgili görsel sonucu

Olumlu pekiştirme, herhangi bir köpek için mükemmel bir araçtır, ancak Chihuahualar, özellikle bir şeyler yapmanın bir yöntemi olduğunu bilirlerse çok çalışacaktır. Özellikle Chihuahua'dan ne istediğinizi anlamaya başladıktan sonra, farklı türden ödüller arasında geçiş yaptığınızdan emin olmanız da önemlidir. Eğitimin düzenli bir programda olmalı. Ayrıca itaat eğitimi için eğitim oturumlarına çok fazla zaman harcamamaya çalışın. Tuvalet eğitimi için sürekli olmalıdır. Yavru köpeğinizin ona bir şeyler öğretmeye çalıştığınızı bildiğinden emin olun ve cevap vermesi daha muhtemel olacaktır.

Chihuahua İtaat Eğitimi

Eğitiminizin etkili olduğundan emin olmanız önemlidir. Bu, Chihuahua'nızı eğitmek demektir, böylece neler olup bittiğini odaklanıp anlayabilir. Eğer çocuğunuzun dikkati dağılmışsa veya kafası karışmışsa, neler olduğu hakkında hiçbir fikri olmayacaktır. Hiçbir şey öğrenmeyecek ve cevap vermeyeceği için sinirlenmeye başlayacaksınız. Doğru bir şey yaptığını göstermek ve antrenman seanslarının sürüklenmesine izin vermemesi için yaklaşık 15 dakika ile sınırlandırmak için pozitif takviye kullanın.

Chihuahua Köpek ile ilgili görsel sonucu

Dikkatinin dağıtmasına izin vermemelisin. Chihuahualar çok tatlılar ve bunu bilirler. Yavru köpeğinizin iş yerine sizinle oynamayı denemesi muhtemeldir ve bu konuda ne kadar başarılı olduğuna şaşıracaksınız. Oyun zamanını ve zamanı olmadığı zaman ona haber vermelisin. Karışıklığı azaltarak ona yardım etmelisiniz. Bir kelime komutu kullanın; Onunla normal şekilde konuşmayın. Oynarken kullandığınızdan farklı bir ses tonu kullanın. Ayrıca ilerlemeyi göz ardı etmeyin. Ona 'oturmasını' söylersiniz ve o etrafa atlar ve sonra oturur sonuçta söylediğinizi yapmıştır, o yüzden onu ödüllendirin.

Chihuahua Köpek ile ilgili görsel sonucu

Otur, kal, gel ve aşağı gibi basit komutlarla başla. Bir komutla gelene kadar devam edin ve ardından bir sonrakine geçin. Kasten cevap verene kadar olayların üzerinden geçmek için çok zaman harcamanız gerekecek.

Chihuahua  Tuvalet Eğitimi

Chihuahua tuvalet eğitimi zor bir iştir. Birincisi, tuvalet eğitimi tüm köpekler için zordur çünkü ne olup bittiğini, ne yapmayı beklediğinizi ve neden yeni halınızın üzerinde eve girmenin bu kadar yanlış olduğunu anlamazlar. Chihuahua ile görev büyüklüğü nedeniyle daha da zordur. Sizin bilginiz olmadan tuvalet yapmak için kolayca kullanım dışı alanlara gizlice girebilirler. Onun yaptığını bile fark etmeyebilirsiniz ve bunu yaptığınız zaman zaten onun bir alışkanlığı haline gelmiştir.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara