Anasayfa > Haberler >Cavalier King Charles Köpek Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Cavalier King Charles Köpek Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Cavalier King Charles Köpek Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Cavalier King Charles köpekleri adından anlaşılacağı gibi İngiliz kraliyet ailesinin farklı türleri bir araya getirerek oluşturduğu köpek cinsidir. Ne zaman televizyonda İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin kırlarda dolaştığı bir görüntü izleseniz ya da bir fotoğraf görseniz etrafta dolaşan uzun kulaklı köpekleri görürsünüz. Genel olarak tüyleri kahverengi ve beyazdır.

Ä°lgili resim

Birçok kraliyet ailesi mensubunun çok iyi arkadaş olduğu ve yanlarında en az bir kaç tane bulundurduğu köpekler işte bu cinstendir. Uzun tüylü, uzun kulaklı ve küçük gövdeleri görüntüleriyle son derece sevimlidirler. Eğer çocuğunuza hayvan sevgisi aşılayıp bir hayvan dost edinmek isterseniz ya da kendiniz için iyi bir dost isterseniz bu cins köpeklerden beslemeyi düşünebilirsiniz. Zira çok gürültü yapmaya meyilli olmayan ve küçük evlerde ve apartmanlarda beslenebilecek olan bir köpek cinsidir. 

Cavalier King Charles Köpek Özellikleri ve Bakımı

Cavalier King Charles türü köpekler için en önemli konulardan birisi uzun tüylerinin bakımıdır. Temizliğini sağlamak ya da herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmamak için haftada en az bir kaç kere taranmalıdır. Tüylere alerjisi olanlar için bu cins köpeklerin ilkbahar ve sonbahar aylarında tüy döktüğü unutulmamalıdır. Bunun için evinizde ayrıca bir temizlik gerekebilir. Öte yandan aşırı derece dost canlısı olan bu köpekler sizinle birlikte sizin yemeğinizden yemek isteyebilir, anca onlar için bol proteinli kuru mamalar daha uygundur. Bütün beslenme ihtiyaçlarını bir arada karşılamak için bu mamalar tercih edilmelidir. İyi bir bakım yapıldığında ve sağlıkları için özen gösterildiğinde bu cins köpekler yaklaşık olarak 15 yıl yaşayabilir. 

Cavalier King Charles Köpekleri Nasıl Eğitilir?

Cavalier King Charles köpekler aşırı derecede dost canlısıdır. Özellikle yaşı biraz büyük olan çocuklarla, evdeki diğer insanlar ve hatta diğer evcil hayvanlarla iyi geçinebilirler. İnsanlarla birlikte vakit geçirmeyi ve oyun oynamayı çok severler. Evde çok hareket etmeye meyilli değildirler, ama dışarı çıkıp sahipleri ile yürüyüş yapmak ve oyun oynamak en sevdikleri şeydir. Enerji ihtiyaçlarını karşılamak çok zor değildir. Atletik yapılı köpeklerdir ve top ve frisbi oynamayı da çok severler. Sahipleri ve diğer canlılarla yakınlık kurarlar. Aşırı derecede duyarlı ve dost canlısı oldukları için eğitimleri sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Öncelikle dost canlısı oldukları için aşırı derecede bir ilgi bekleyebilirler. Siz onlarla yeterince ilgilenmeseniz bir kırılıp, küsüp, içine kapanabilirler. Bu yüzden eğitimleri sırasında kesinlikle sert çıkıp yüksek sesle bağırmamanız gereklidir. Bunun yerine daha çok ödül bazlı bir eğitim verilmelidir. Onayladığınız bir davranıştan hemen sonra ödüllendirilirlerse davranışları pekiştirmeleri çok daha rahat olacaktır. Ufak tefek oyuncaklar ya da yiyecekler ödül olarak kullanılabilir. Tuvalet eğitiminde de aynı yöntem izlenmelidir. Eğer yavruysa ve aşıları tamamlanmamışsa evde alanını sınırlayıp ufak tefek ödüllerle sabırlı bir şekilde tuvalet eğitimi verilmelidir. Aşıları tamamlandıktan sonra dışarı çıkararak da eğitim verilebilir. İyi bakıldıkları ve yeterince sevildikleri takdirde hem sizin hem de çocuğunuzun en iyi arkadaşı olabilirler. Çiftliğimizde verilen eğitimler sonrası köpeğiniz ile olan diyalogunuz güçlü bir hal alır. Ayrıca sizinle yoldayürümeside kolaylaşır. Tüm hizmet içeriği kurumsal olarak verilir. 

Ä°lgili resim

Cavalier King Charles Köpeklerle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tür köpeklerin göz sağlığına ve gözlerindeki akıntılara dikkat edilmelidir. Tüy bakımlarından sonra en çok özen gösterilmesi gereken konulardan birisi budur. Ayrıca genetik olarak sırt sorunları ve kulak enfeksiyonlarına yatkınlıkları vardır. Sağırlık ve kalça sorunları gibi rahatsızlıkları olabilir. Bir diğer kalıtsal problem de kalp sorunlarıdır. Köpeğinizin sağlığı için düzenli bir kontrol yapılmalıdır. Ayrıca yeni satın alacağınız bu cins köpeklerin genetik özelliklerine de bakabilirsiniz. İyi bakıldığı sürece iyi bir eğitime ve size dost olmaya çok daha yatkın olan bu köpekler köpek cinsleri arasında en sevecen ve coşkulu olanlardır. 

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara