Anasayfa > Haberler >Caddebostan Köpek Çiftlikleri

Caddebostan Köpek Çiftlikleri

Caddebostan Köpek Çiftlikleri

Evrende bulunan her canlının yaşam kalitesini yükseltmek adına gerekli ortamları yaratmak ve bu ortamlara uyum süreci göz ardı edilemez. İnsanlar kadar hayvanların da bu haklardan yararlanması gelişen ve değişen dünyanın bir gerekliliğidir. İnsanların en yakın hayvan dostlarından biri olan köpekler de eğitim ve kaliteli bir bakımı hak etmektedirler. Bu alanda yapılan girişimler dikkat çekmektedir. Köpek eğitimikonusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yeterliliklerini kanıtlamış uzman eğitmenler sayesinde verilen köpek eğitimi, hayvan dostlarımıza yaşamları esnasında olumlu katkılar sağlayacaktır. Bu alanda yapılan çalışmalar ve verilen eğitimler ülkemizde de revaçtadır. 

Köpek Eğitimi Çeşitleri Ve Özellikleri 

Köpeklere verilen eğitimler arasında; puppy eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, tuvalet eğitimi, davranış bozukluğu eğitimi, alan koruma eğitimi, body guard eğitimi, show eğitimi, uyum eğitimi ve sosyalleştirme eğitimi yer almaktadır. Puppy eğitimi, eve ilk kez gelen yavru köpeklere uygulanan eğitim biçimidir. Temel itaat eğitimi, köpeğin sahibinin komutlarına karşılık vermesi şeklindedir. Sahibinin durduğu yerde durması, otur yat gibi komutları uygulaması amaçlanır. Tuvalet eğitiminde ev içinde yaşama alanının sınırları belirlenir. İleri itaat eğitiminin kapsamında tasmasız eğitim yer alır. Davranış bozukluğu eğitiminde, ev içinde her şeyi kemiren huzursuzluk çıkartan köpeklerin eğitimleri söz konusudur. Show eğitimi, temel itaat eğitiminin gelişmiş aşamasıdır.

 

Dön, yuvarlan, kucağa atla gibi komutlar öğretilmeye çalışılır. Alan koruma eğitimi, fabrikalar, çiftlikler harici evler için verilebilir. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruma eğitimin temel amacıdır. Body guard eğitiminde köpekler sahiplerinin komutlarına ek olarak saldır bırak komutlarını da öğrenirler. Eğitimlerin amacı köpeklerin sahipleriyle olan ilişkilerini güçlendirmektir. Köpek eğitimi sağlayan pansiyonlar, köpek eğitim merkezleri, köpek çiftlikleri ve köpek otelleri bulunmaktadır. Bu alanda hizmet veren işletmelerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Fakat bu tür işletmelerin sayıları kadar nitelikleri de önemlidir. Bu alanlarda uzman eğitmenler tarafından eğitimler verilmelidir. Ayrıca köpeklerin sağlık, psikolojik durumları ve motivasyonlarına da önem verilmelidir.

Köpek Otelleri Ve Sağladığı İmkanlar 

Köpek sahipleri için eğitimleri kadar bakımları da önem arz etmektedir. Gerek iş gerekse tatil amaçlı seyahatlerinde köpeklerinin bakımını ve kaliteli vakit geçirmesini sağlamak amacıyla bu doğrultuda hizmet veren işletmelerden yararlanırlar. Bu işletmelere köpek oteli adı verilmektedir. Bu tür oteller gerek verdikleri hizmetlerle gerekse eğitimlerle köpeklere ev ortamını yaşatmaktadır. Rahat, ferah bir ortamda vakit geçiren köpekler için veteriner, kuaför, oyun alanları gibi hizmetler bu otellerde mevcuttur. Köpek oteli imkanları köpek sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir. Bu tarz işletmeler köpekleri evlerinden alıp tekrar evlerine teslim etmektedirler. 

 

Köpek Çiftliklerinin Özellikleri

Köpek  sahipleri için geniş alanlara yayılmış köpek çiftlikleri bulunmaktadır. Bu çiftliklerde köpeklerin eğitimleri gerçekleşmektedir. Köpeklere verilen bu eğitimler sözleşme garantisi kapsamındadır. Eğitim sonunda olumsuz sonuçların ortaya çıkmaması için bu özellik önemlidir. Köpeklere karakter analizi yapıldıktan sonra bu doğrultuda eğitim verilmektedir. Köpek çiftliklerinde köpeklere verilen eğitim sonucunda eğitim sertifikası verilmektedir. Bu çiftliklerde köpeklerin günlük rutin sağlık kontrolleri ve bakımları uzman veterinerler eşliğinde yapılmaktadır.

Köpek eğitim uzmanlarının yeterliliği de bu çiftliklerin tercih edilme sebeplerinin arasında gösterilebilir. Tecrübeli, yeterliliği tescil edilmiş, yüksek standartlara sahip olan ortamlar köpek sahiplerinin hizmetine sunulmaktadır. Kaliteli ve güvenli hizmet, gelişimi sürekli kılan işletmeler sayesinde gerçekleştirilmektedir. Giderek sayılarının artması ve bu alanda uzman kişilerin varlığının artması gerekmektedir. Köpek eğitim hizmetleri alanında yapılan gelişmiş ve tecrübeyle sabitlenmiş hizmetler firmamız tarafından karşılanır.

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara