Anasayfa > Haberler >Bodyguard Eğitimi

Bodyguard Eğitimi

Bodyguard Eğitimi

Bodyguard şahsi koruma anlamını taşımaktadır. Bodyguard eğitimi ise köpeklerde genelde 1 yaş sonrası verilebilen bir eğitimdir. Bu eğitim süresi 1 ya da 2 ay sürebilmektedir. Bu eğitimde temel amaç saldırganlığın belli bir seviyede tutulması ve kontrol edilebilmesidir. Köpeğin kızgınlık anlarında saldırganlığa dönen tutumları komutla idare edilebilir hale sokulması da eğitimin amaçlarındandır. Bir köpeğin saldırganlığının kontrol edilememesi zor bir durumdur. Bu sebeple de eğitim önemlidir.

Bodyguard eğitimi ile birlikte köpek bu periyot içerisinde koruyacağı kişinin komutlarını benimser, tehlikeli durumu ve kaynağını hissettiğinde onu etkisiz hale getirmeyi öğrenir. Etkisiz hale gelen kötü durum da köpek sahibinin komutu ile serbest bırakılır. Yani bu eğitim sayesinde köpek tehlike kaynağına ne zaman saldırıp ne zaman bırakacağını bilir. Kontrol her zaman sahibindedir.

Bodyguard Eğitimi Nedir?

Bodyguard eğitimi saldırı ve savunma yapma amaçlı bir eğitimdir. Bu eğitimde köpek sahibinin komutu ile tehlikeli duruma karşı harekete geçer. Ve sahibinden yeni bir komut gelene kadar da etkisiz bırakma halini sürdürür. Bu eğitimde kişi koruma, nesne ya da obje koruma da söz konusudur. Bu eğitimi almış bir köpek kişi ya da objeyi korur, kimseyi yaklaştırmaz, emaneti asla birine vermez.

Her Köpek Bodyguard Eğitimi Alabilir mi?

Her köpek bodyguard eğitimi alamaz. Bu eğitimi alabilmesi için bir köpeğin saldırı karakterinin olması gereklidir. Bunun için de eğitim öncesi karakter testi uygulamasından geçirilir. Bodyguard eğitiminde uzman kişilerce komutlar Almanca olarak köpeğe verilir. Ve bu komutlar sadece sahibi tarafından verileceği hali benimsetilir.

Bodyguard Eğitimi Nasıl Verilir?

Bodyguard eğitimi sırasında köpek mümkünse tek tutulmalıdır. İnsanlarla temas etmemesi önemli bir detaydır. Kişisel bakımı ve beslenmesi her zaman tek ve aynı kişi tarafından olmalıdır. Köpeğin eğitimler esnasında güven kazanması önemli kısımdır. Bu eğitimde önemli olan eğitimcisine ve sahibine olan itaatkârlığıdır. 

Bodyguard Koruma İçeriği Nedir?

Bodyguard koruma içeriğinde bir objeyi koruma, bir evi koruma, bir iş yerini, bir arabayı koruma ya da en çok tercih edilen şahsi kişi korumasıdır. Eğitimde tut, bırak gibi komutlar eşliğinde saldırı eğitimi esastır.

Saldırganlık Eğitimi

Bazı köpekler son derece sinirlidir ve her zaman her yerde saldırganlık tutumlarını sergilerler. Bu sebeplerle mutlaka ilk olarak itaat eğitimini almak zorundadırlar. Eğitim almayan bir köpeğe asla hâkim olunamaz. Diğer taraftan saldırganlık eğitimi alan köpeklerin bulunduğu yerde de mutlaka gerekli uyarılar olmalıdır. Saldırma eğilimi her an gerçekleşebilir. Bodyguard eğitimi esnasında köpeklerin dostluk kurmaması ve yabancılara yaklaşmaması sürecinden geçirilir. Bu eğitim sayesinde köpek kontrol altına alınmış olacak ve eğitim sonunda da uyumlu olduğu ortaya çıkacak olan görüntüdür.

Bodyguard eğitimi alan bir köpeğin bakımı da son derece özenli olmalıdır. İyi beslenmesi ve sağlıklı olması gerekir. Eğitim esnasında aldığı tut ve bırak komutlarını çok iyi benimsemelidir. Örneğin bir hırsızın silahla saldırması esnasında bodyguard eğitimi almış bir köpek ona saldırıp etkisiz hale getirmelidir, bu durum sahibinin bırak demesine kadar sürer. Köpekler saldırganlık ve ısırma eğitimi almadan ısırmayı gerçekleştirmezler. Profesyonel bir eğitim sonrasında ısırma potansiyeli gelişir.

Bodyguard Eğitimi Alan Köpeklerin Davranışları

Bodyguard eğitimi almış bir köpeğin ısırma teknikleri son derece güçlüdür. Komut almadıkça mesela tuttuğu kolu bırakmaz, kol kırılır, lifler zedelenir, kişi etkisiz hale getirilene kadar bırakılmaz. Eğitim her şekilde işin en önemli kısmıdır ve tabi ki profesyonel kişilerce alınan eğitim gerek köpek için gerekse sahibi için iyi gelişmelere gebedir. Köpek eğitimle birlikte daha çok güçlenir ancak burada önemli olan var olan gücün kontrol altında olmasıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgileri ve uzmanlarımız tarafından profesyonel hizmetimizi alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara