Anasayfa > Haberler >Bichon Frise Köpeklerde Eğitim

Bichon Frise Köpeklerde Eğitim

Bichon Frise Köpeklerde Eğitim

Bichon Frise cinsi köpekler tam bir aile ve ev köpeğidir. Evde beslenebilecek evcil köpekler içerisinde en sevimli görünenler arasındadır. Beyaz ve kısa tüyleri ile bir tüy topu gibi küçük ve tatlı bir görüntüye sahiptirler. Küçük köpek cinsleri arasında en çok karşılaşabileceğiniz köpek cinsidir. 

Bu köpeklerin gözleri tam yuvarlak şeklinde ve genellikle koyu renklidir, gözlerini de yine koyu renkli halkalar sarar. Çene kemikleri küçük ama son derece güçlüdür. Makas biçiminde bir diş yapısına sahiptirler. Bu tür köpekler, uzun boyunları, beyaz ve kısa tüyleri ve kıvrık kuyrukları ile genel olarak evlerde karşılaştığımız evcil köpekler arasında en yaygın olanlar arasındadır. Gerekli tedbirler alındığında rahatlıkla apartman dairelerinde de beslenebilirler. Genel olarak 12 yıldan 15 yıla kadar uzanan bir ömürleri vardır. 

Bichon Frise Köpeklerinin Bakımı ve Avantajları

Bichon Frise cinsi köpeklerin bakımı ile dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri tüylerinin temiz tutulmasıdır. Beyaz ve kısa tüyleri çok sevimli görünmelerini sağlar, ancak tüyleri iki katlıdır ve sık sık taranıp temizlenmesi gereklidir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta deri bakımlarıdır. Pirelere karşı alerjisi olan bu köpeklerin derisinin ayda bir kontrol edilmesi şarttır. Gözlerini ve kulaklarını çevreleyen tüylerin de sık sık kesilmesi gereklidir. Bu cins köpeklerin en büyük avantajı tüy dökmemeleridir. Bu yüzden özellikle küçük çocuklu evlerde ya da alerjisi olan kişilerin bulunduğu evlerde, gerekli bakımlarını yaptığınız sürece bulunabilirler. Alerji sorunları olanlar rahatlıkla bu cins bir köpek besleyebilirler. Küçük çocuklu aileler için de evde beslemek için idealdir.

Bichon Frise Köpeklerin Eğitimleri

Bichon Frise köpekleri tam bir aile köpeğidir. Özellikle çok çocuklu kalabalık bir ailenin bir parçası oldukları zaman çok mutlu olur ve kendilerini iyi hissederler. İnsanlara yakın ve sosyaldirler. Enerjik ve oyun oynamayı seven bu köpekler, evde onlarla oyun oynadığınız zaman bütün enerji ihtiyacını karşılayabilirler. Ancak sahipleriyle birlikte temiz hava alıp yürüyüş yapmayı da çok severler.Bu köpek eğitimi sırasında kolayca adapte olabilir.  Hemen herkese yakınlık gösteren bu cins köpeklerin insanlara saldırma ya da ısırma eğilimleri yoktur. Ancak kötü bir muamele ya da yanlış bir eğitim sonucu böyle bir şey yapabilirler.

Eğer Bichon Frise tipi bir köpek almak ve evinizde beslemek isterseniz ısırma alışkanlığı olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu alışkanlığı bırakmaları zor olsa da yine de bu konuda da eğitilebilme özelliğine sahiptirler. Bu köpeklerin eğitilmesindeki temel nokta ona yakın ve onu sahiplenen birileri olduğunu hissetmeleridir. Bu sağlandı mı eğitilmeleri çok daha rahat hale gelir. Zaten sosyalleşmeye yatkın oldukları için doğru bir eğitim metoduyla daha da sosyal ve uysal hale gelirler. Eğitimlerindeki temel hedefler daha az havlamasını sağlamak ve ısırmalarını önlemektir. Bu konularda eğitilmeleri rahat olsa da dikkat edilmesi gereken en zor nokta tuvalet eğitimleridir. Bütün küçük köpek cinslerinde karşılaşılan bu sorun onlarda da olabilir. Tuvalet eğitimi kazanmaları daha uzun sürebilir. Ancak doğru bir eğitimle bu sorun da kolayca çözülür. 

Bichon Frise

Bichon Frise Köpeklerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu cins köpeklerin sağlıklı olmalarına özen gösterilmelidir. Sağlıklı olmaları daha iyi eğitilmelerine ve daha çok sosyalleşmelerine katkıda bulunur. Küçük güzel gözlerindeki akıntılara ve pire ısırmalarına karşı tedbirli olunmalıdır. Kontrolleri ve bakımları aksatılmamalıdır. Özellikle tüy bakımı biraz daha meşakkatli olabilir. Beslenmelerine de özen gösterilmelidir. Sağlıklı ve iyi eğitilmiş bir Bichon Frise çocuklarınızın ve sizin en iyi dostunuz olmaya adaydır. Oldukça sıcak, dost canlısı ve cana yakındırlar. Çiftliğimizde verilen eğitimler kurumsal ve alanında uzman kadro ile sunulur. Ev içi adaptasyon konusunda da eğitimler veren çiftliğimiz kısa sürede köpeğinizi ile daha sağlıklı ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara