Anasayfa > Haberler >Beykoz Köpek Pansiyonu ve Eğitim Çiftliği

Beykoz Köpek Pansiyonu ve Eğitim Çiftliği

Beykoz Köpek Pansiyonu ve Eğitim Çiftliği

Beykoz İstanbul’un en nezih mekanlarından birisidir. Sahip olduğu geniş yeşil alan sayesinde çok güzel ferah küçük orman, piknik ve mesire alanı gibi birçok doğal aktivite ortamını bünyesinde bulundurmakta ve birçok evcil hayvan aktivitesine ev sahipliği yapmaktadır. Beykoz’da bulunan Beykoz  Köpek Eğitim Merkezi de sahip olduğu geniş arazi ve imkanlar doğrultusunda, eğitime getirilen köpeklere güzel ve yerinde bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Köpek Eğitim Merkezinde Neler Var?

Köpek eğitimi üzerine faaliyet gösteren bu merkezde bütün faaliyet ve çalışmalar sadece eğitim odaklıdır. Alanında uzman bir kadro ile çalışan merkez, eğitim için gelen köpekleri önce hangi ırktan olduğunu tespit etmekle işe başlayıp, hangi eğitimi ne zaman alması gerektiğine dair bir çalışma planı hazırlayarak eğitimine başlamaktadır. Bu merkezde köpek eğitimi için gerekli olan her şey düşünülmüş olup, ayrı ayrı kapalı ve açık mekanlara, özel çim alanlara yerden ısıtma sistemine ve anti bakteriyel özel bölmeli odalara sahiptir.

Eğitim Merkezi belirli tarihler arasında ve düzenli olarak kötü bakterilere karşı ilaçlanmaktadır. Gece bekçisinin de mevcut olduğu bu merkez ayrıca; yangın alarm sistemine, 24 saat kayıtlı kamera sistemine, havalandırma sistemine, içerisinde petshopa veterinere sahiptir.

Ä°lgili resim

Eğitim anlamında, istenilen başarıyı en üst düzeyde sağlayan ve köpek sahipleri tarafından en çok memnuniyet duyulan merkezdir.

Köpek Pansiyonu Hizmeti

Günlük eğitime katılamayan köpeklerin eğitimlerinde aksama yaşanmaması için oluşturulan köpek oteli, merkezin içerisinde yatılı misafirlerine hizmet vermektedir.  Sahipler gönül rahatlığı ile köpeklerini bu otellere bırakabilmektedir. Her türlü konfor düşünülerek, köpeklerin rahat etmesi amacı ile kurulan bu köpek oteli, 2000 metrekare bir tesise kurulmuş olup, 12,5 metrekarelik odalara sahiptir. Düzenli aralıklarla temizlik hizmetleri sağlanıp, gerekli dezenfekte hizmeti verilmektedir. Bunun haricinde yine pansiyona dahil olarak oyun alanı için ayrılmış olan 25 metrekarelik bir köpek çim  oyun alanı bulunmaktadır.

Köpek Eğitim Merkezinde Nasıl Eğitim Verilir?

Köpeğin yavru durumdayken eğitime başlaması çok önemlidir. Köpekler yavru iken bilinçleri yeni yeni oluşmaya başladığından öğrenme hızı daha yüksek seviyede olmakta ve her bir öğrenimleri daha kalıcı olabilmektedir. İlk 6 aylık eğitim planlamasının yapılmasının ardından, sahipler için sorun teşkil eden tuvalet eğitimi, insanların üzerine atlama, beslenme alışkanlığını düzelme, ısırma ve kemirme eğitimleri ile eğitimler başlamaktadır.

Ä°lgili resim

Köpeklerin alması gereken ilk eğitimler arasında itaat ve lidere karşı duyulan saygıyı artırma eğitimleri yer almaktadır. Temel eğitimlerin ardından başlayacak itaat eğitimlerinde köpeğin liderle ilişkisi, liderini ne kadar dinlediği ve dinlediğini ne kadar anlayıp yapabildiğinin tespiti yapılmakta ve bu alana yönelik eğitimleri verilmektedir.

 Köpek eğer rüşvet karşılığı hareket etmeye alıştırılırsa, köpek belirli bir süreden sonra verilen komutu sadece kendisi yapmak istediği için yapar, canı yapmak istemediğinde ise komuta tepkisiz kalır.

Normal olarak sosyal şekilde yetiştirilen köpekte başkalarının ödüllendirmesi bir problem yaratmazken; koruma amacı ile yetiştirilen köpeklerde, köpeğin yabancıya güven duymayacağı için yabancının ödül vermesi sakıncalı olabilmektedir. Yani köpeğe ne tür eğitim verileceğine karar verdikten sonra, bütün eğitimler artık farklı şekilde yürütülmektedir. Bu nedenle köpeğin hangi amaca yönelik olarak yetiştirileceği önemli bir karar olup, bu kararla birlikte köpeğin eğitim programının da doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Köpeklerin eğitim süreçlerinde, köpekten daha çok köpek sahibinin eğitim aldığı söylenebilir. Eğitimler kapsamında hem köpeğin hem sahibinin eğitimleri ne kadar doğru olur ve ne kadar başarılı geçerse, köpeğin sahibi ile iletişimi o kadar üst düzeyde ve sorunsuz olmaktadır.

Ä°lgili resim

Beykoz çevresinde eğitim veren merkezimiz her cins köpek için hazırlanan ayrı programlarla hizmet vermekte olup; sorunsuz bir eğitim almak isteyen köpek sahiplerini beklemektedir.  Sizde köpeğinizin sorunsuz bir eğitim almasını istiyorsanız  bize  başvurabilir ve eğitimler hakkında ön görüşme  sağlayabilirsiniz.

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara