Anasayfa > Haberler >Belçika Kurdu Köpekler Ve Özellikleri Nelerdir?

Belçika Kurdu Köpekler Ve Özellikleri Nelerdir?

Belçika Kurdu Köpekler Ve Özellikleri Nelerdir?

Sevimli dostlar kategorisinde yer alan köpekler zaman geçtikçe sizlerin en iyi dostu ve en yakınınız olmaktadır. Zamanla aranızda mevcut olan bağlar git gide kuvvetli bir hal alarak artık köpeğinizin hareketlerinden size ne anlatmak istediğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu bağ gün geçtikçe sizin aranızda ki duygusal bağıda kuvvetlendirecek ve ne onsuz ne de o sizsiz duramaz hale geleceksiniz. Köpekler dünyanın en tatlı varlıkları olmakla birlikte ev içerisinde beslenebilecek hayvanlar arasında yer almaktadır. Belçika kurdu almaya karar verdiğiniz zaman kendisinin özellikleri hakkında bilgi edinerek köpeğinize karşı nasıl davranmanız gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Belçika kurdu özellikleri şu şekildedir;

  • Belçika kurdu köpekleri en önemli karakteristik özellikleri atletik yapıya sahip olmaları yer almaktadır. Aynı zamanda oldukça zeki olarak bilinirler.
  • Belçika kurdu köpeklerinin hem duruşu hem de içsel olarak diğer köpekler ile kıyasladığında agresif bir yapısı mevcuttur. Oldukça hırslı ve çalışma azimleri kuvvetli olan köpeklerdir.
  • Eğitime vermeyi düşündüğünüz zaman eğitim süreçlerine hemen adapte olabilen bir yapıları olmakla birlikte eğitim konularında çok yetenekli ve duyarlı olan köpeklerdir.
  • Diğer köpekler ile kıyas yapıldığında özellikle eğitim konularında dünyanın en zeki köpekler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.
  • Sinirli bir yapılarının olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi sakin bir yaşantıyı reddetmelerinden dolayıdır. Sakin bir yaşantıyı reddedip herhangi bir işle meşgul olmak isterler. Bu nedenle de sürekli sakin bir yaşam sürdürür ise saldırgan ve asabi tavırlar ortaya çıkmaktadır.
  • Belçika köpekleri ile beraber yaşamaya karar vermiş olduğunuz zaman bakım konularına da hakim olmanız gerekir. Bakım konusunda bilgi sahibi olduğunuz zaman anlaşmanız daha kolay olacaktır. Sürekli olarak çalışarak ve egzersiz yapma ihtiyaç duyan köpekler arasında yer aldıklarından dolayı gün içerisinde en az 1 ila1,5 saat aralığını ona ayırarak yürüyüşe çıkarmanız gerekir.
  • Apartman dairesinde kolaylıkla yetiştirilebilir. Ancak bahçeli evlerde daha kolay yetiştirilir.
  • Tam anlamıyla bir dost canlısıdır. Güçlü bir karaktere sahiptirler.
  • Koruma içgüdüleri fazla gelişmiş olmasından dolayı ev içerisinde yalnızlığa alıştırılmamalı ve kalabalık ortamlara alıştırılmalıdır. Böylelikle gelen misafirlerinize ve arkadaşlarınıza karşı saldırgan bir eğilim göstermemektedir.
  • Temizlik hususunda ise Belçika kurdunun haftada en az 1 kez fırçalanıp temizlenmesi gerekir.

Belçika Kurdu Köpeklerinin Irkı Nerededir?

Belçika kurdu köpekleri ilk olarak çoban köpeği olarak bilinmekle birlikte çevik ve kuvvetli olmasından dolayı polis köpeği olarak kullanılmaktadır. Koruma köpeği ve bekçi köpeği olarak çoğunlukla da kullanılmaktadır. Irk olarak Belçika taraflarındandır.

Ä°lgili resim

Belçika Kurdu Köpeği Eğitimi Nasıl Yapılmaktadır?

Koruma içgüdülerinin yoğun olmasından dolayı saldırma eğilimleri çok olan köpeklerdir. Bu nedenle daha yavru bir haldeyken eğitimlere katılmasında fayda vardır. Eğitimlerde daha sakin bir yapıya sahip olarak saldırganlık konularında fevri davranmazlar. Sosyalleşme ve yabancılara alışma eğilimi göstermeleri açısından sıklıkla kalabalık ortamlarda yer almalıdır. Yeni şeyler öğrenmeye oldukça açık olan Belçika kurdu köpekleri eğitimleri keyifli geçmekte ve aldıkları eğitimleri uygulamaktadırlar. Öğrendiklerini kolay kolay unutmazlar bu durum ise eğitimi daha da kolaylaştırmaktadır.

Eğitimlerde verilen talimatları yerine getirmediği zamanlarda tam olarak yemeği kesilmemeli ancak azaltılmalıdır onunla çok fazla ilgilenilmemelidir. Aksi takdirde yemekleri azaltılmadığı zaman ceza verilmediği zaman eğitimlere yanıt vermemektedir. Eğitimlerde söylenen her şeyi yaptığı zamanda kendisine ödül verilmeli ve onunla oyun oynanmalıdır.  Eğitim aldıktan sonra akşamları en az 1 saat gezintiye çıkarılmalıdır. Eğitim verilirken Belçika kurdun arkadaş gibi yaklaşmalı ve kesinlikle şiddet uygulanmamalıdır. Çiftliğimizde belirlenen eğitim içeriği ile köpeğinize gerekli olan itaat eğitimleri profesyonel bir şekilde verilir. Özellikle de itaat eğitimleri sonucunda köpeğiniz ile diyalogunuz daha güçlü bir hal alır.

 

 

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara