Anasayfa > Haberler >Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi

Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi

Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi

Merkezi Ataşehir’de yer alan Ataşehir Köpek Eğitim Merkezi, köpek eğitimlerine devam etmektedir. Randevu sistemi ile çalışan merkez günün her saati hizmet verebilmekte ve ücretsiz randevu alınabilmektedir. Randevu için arayabilir, herhangi bir köpek şikayeti veya problemi ile ilgili de telefonda ön bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Merkezi Uzman Kadrosu

Alanında uzmanlık eğitimine sahip köpek eğitmenleri ile çalışan bu merkezde; 17 adet eğitmen bulunmakta ve bütün eğitmenler kendi alanlarında sertifikaya sahiptir.

Merkez, köpek eğitimi için farklı seçenekler sunmaktadır. Merkezde verilen eğitimini yanı sıra; sürekli eğitime katılamayacak şartlarda olanlar için, istek halinde kendi evlerinde de eğitime gidilebilmektedir. Eğitmenler, köpeğe, eğitim alanındaki aynı şartları oluşturarak kendi evlerinde de aynı eğitimi verebilmektedir.

Merkeze gelen bir köpek ilk olarak özelliklerine göre bir değerlendirmeye alınır ve cinsine uygun olarak verilmesi gereken eğitim hakkında bir program hazırlanır. Köpek için uygun program seçildikten sonra ise sahibine eğitim hakkında bilgi verilerek eğitim sürecine başlanır. Eğitimler ömür boyu garantiye sahip olup; köpek eğitimi tamamlandıktan sonra bu sertifikalar köpek sahibine teslim edilir.

Pansiyonlar ve Eğitim Alanları

Eğitim merkezinin içerisinde verilecek eğitimler için köpeklere ayrılan bölümlerin başında köpek oteli ve köpek oyun alanı gelmektedir. Köpek oyun alanları, eğitim için ayrılmış alanlarının dışında yer alıp; köpeklerin serbest vakit geçirebilecekleri, sahipleri ile minik oyunlar sergileyebilecekleri, aktif yer alan aktivitelere katılabilecekleri, özgür bir şekilde hareket edebilecekleri yüzeyi çimle kaplanıp etrafı çitlerle çevrilmiş olan alandır. Gün içerisinde eğitim harici olarak verilen mola vb. durumlarda bu alanlarda sahipleri ile özgürce vakit geçirmektedirler. Bir diğer imkan olarak sunulan köpek oteli ise; yine tesis içerisinde yer alan,  oyun alanı ve eğitim alanına eşit mesafe de kurulmuş bir bölümdür. Yatılı kalacak köpekler için düşünülen bu yerde köpeklerin rahatına uygun olarak odalar oluşturulmuş ve bir oda bir köpeğin misafir edileceği şekilde hazırlanmıştır.

köpekler ile ilgili görsel sonucu

Köpek Eğitiminin Önemi

Köpeklerde eğer normal hayatta insanlarla iç içe yaşayacaksa, ondan insanlar gibi bilinçli davranışlar sergilemesi beklenemez. Çünkü bu doğuştan edinilen bir durum olmadığından, eğitimi olmayan köpek, insan çevresinde bilinçsizce hareket ederek çevreye ve insanlara rahatsızlık verir. Bu nedenle bir köpeğin özellikle yavru dönemde iken eğitilmesi çok önemlidir.

Köpekler doğduktan sonraki 2 – 3 aylık dönemde eğitim için en uygun zamana gelirler. Bu sürede yeni yeni algıları açılmakta ve sezileri belirmeye başlamaktadır. Eğitimsiz büyüdüğü her sürede davranışları kendince oluşmaya başlar ve ileride bu davranışları değiştirmesi zorlaşır. O nedenle ne kadar sıfırdan davranışlara başlanırsa o kadar eğitimi kolay olmakta ve kısa sürmektedir.

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Eğitim Sürecindeki bir köpek hiçbir şey bilmediğinden, önce kolay ve sorun teşkil eden eğitimler ile başlanır. Bu sorunların başında köpeğin insanlara karşı uyumu ve tuvalet eğitimi gelmektedir. Basit bir eğitim olup, uzman yardımı olmadan zor olacağından, eğitmen tarafından kısa sürede tuvalet eğitimi ve çevresindeki insanlara zıplama, saldırma, ısırmaya çalışma gibi durumların uygun eğitimleri verilir.

Basit komut eğitiminin ardından itaat eğitimleri başlar. Bu aşamaya geçilebilmesi için köpeğin bir önceki eğitimleri başarı ile öğrenmesi ve geçmesi gerekmektedir. Bitiremediği bir eğitim yarım bırakılarak sıradaki eğitime geçilemez.

Eğitimler normal süre de 4 hafta sürmektedir.  Bu eğitimde öğrenmesi gereken itaat programını öğrenir, ileri itaat eğitimleri verilmez. Köpeğin uyum sürecine bağlı olarak, ve sahibinin diğer ileri itaat eğitimleri gibi mevcut bulunan  eğitim programlarına katılmasını istemesi durumunda 6 – 7 hafta olabilmektedir.

Merkezimiz, tamamen köpek eğitimi üzerine kuruludur ve köpek eğitiminde yüksek memnuniyet garantisi sunmaktadır. Köpekleri için eğitim düşünenler, eğitim programına dahil olmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirler.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara