Anasayfa > Haberler >Arnavutköy Köpek Eğitim Veren Yerler

Arnavutköy Köpek Eğitim Veren Yerler

Arnavutköy Köpek Eğitim Veren Yerler

İnsanlar bir köpek sahiplendikten sonra akıllarından geçen ilk şey köpeği nasıl eğiteceği düşüncesi olur. Kimileri evlerinde kendileri eğitmeye çalışır. Kimileri ise zaman bulamaz, uğraşmak istemez veya doğru eğitimin nasıl olacağına dair profesyonel bir destek almak ister ve eğitim merkezleri ile iletişime geçer. Eğitim veren merkeze köpek teslim edileceğinden, bu tür yerlere olan güvenin tam olması gerekmektedir.

Köpeklere en sağlıklı ve en güvenilir eğitim hizmetini sağlamak amacı ile hizmet veren Arnavutköy Köpek Eğitim Merkezi, uzman kadrosu ile güven vererek, uygun metot ve yöntemlerle, mevcut olan köpek oteli ve pansiyonları ile köpeklerin her türlü eğitimini vermektedir.

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Köpeklerin eğitim sürecinde uyulması gereken belirli ve sıralı bir program mevcuttur. Önce köpek bu eğitim aşamalarına hazır hale getirilmeli ve devamında uygun program ile geniş bir zamana yayarak köpeğin eğitilmesi sağlanmalıdır.

İtaat Eğitimi

Bu köpek eğitimi, programdaki ilk sırayı almaktadır. Amaç köpeği terbiye, disiplin ve  disiplin konularında eğitmektir. Basit komutlar ile başlanır. İlk etapta ‘gel’, ‘git’, ‘otur’, ’kalk’ gibi komutlar köpeğe aşılanır. Daha sonra düzeltme komutları verilir. Bu aşamada da köpek, yasaklı olan şeyleri, ‘bırak’, ‘ayrıl’ gibi komutları öğrenir. Verilecek doğru bir itaat eğitimi ile köpek ile sahibi arasında sağlam bir bağ oluşturulması hedeflenmiştir. Şayet bu eğitimi almayan köpekler, ilerleyen yaşlarda davranış bozukluğu yaşayabilir. Herhangi bir eğitim yaşı aranmazken, küçük yaşlarda mümkünse yavru iken bu eğitimi alması tavsiye edilir.

köpek eÄ?itimi ile ilgili görsel sonucu

Tuvalet Eğitimi

İtaatten sonra öğretilmesi gereken davranış tuvalet eğitimidir. Özellikle evde yaşayan, e v için sahiplenilen köpekler açısından çok büyük önem taşımaktadır. Yöntem olarak, ödüllendirme ile veya itaat yönteminde öğrendiklerinden yola çıkarılarak bu davranış kazandırılabilir.

Bu eğitimlerden sonra verilecek olan eğitimler; ısırganlık eğilimini yok etme ve temel itaat eğitimleri olarak sıralanabilir.

Köpek Eğitimleri Ne Kadar Sürer?

Köpeğin eğitimi için, eğitim merkezi bir program yapar ve belirli gün ve saatlerde eğitim merkezine gidilerek orada eğitim alınır.  Eğitim merkezinde bulunan köpeklere özel köpek oteli veya pansiyonlarda da eğitim görülebilir ve köpeğiniz ile olan iletişiminiz güçlü bir hale gelebilir.

 Köpek Sahiplenenlerin Bilmesi Gerekenler

Sahiplenilen her köpek o evin bir nevi bireyi olur ve aileden birisiymiş edasında yaşamına devam eder. İnsanlar genelde çocuklarında olan beklentileri bu hayvanlarda da görmek isterler. Eğer bir köpek sahiplenildiyse, bu köpek her türlü hayata alıştırılmalı, gerekli bütün eğitimleri verilmeli, yaşına girip büyüdüğünde beyin kapasitesi olarak da büyümüş olmalıdır. Öğretilenleri algılayan köpek, öğrendiklerinden de yola çıkarak zaman içerisinde büyüdüğünü akıl olarak da gösterir ve yaşla doğru orantılı olarak davranışları da değişir.

köpek eÄ?itimi ile ilgili görsel sonucu

Köpek sahipleri köpeklerinden sonsuz itaat beklentisi içinde olurlar. Bu durum elbette mümkündür ancak çok kolay bir süreç olmadığı da kabul edilmelidir. İtaatkâr bir köpeğe sahip olmak isteyen bir birey, duygularını kontrol edebilmeli, verilen prensiplerin dışına çıkmadan köpeği ile olan iletişimini sürdürmeli, sabırlı olmalı, tutarlı olmalı ve emeğinin boşa giden kısımları için sorgulayıcı olmamalıdır

Her köpek sahibinin, köpeğin yaşamı boyunca mutlaka profesyonel bir eğitmenden yardım almalıdır. Köpeğe verilecek eğitimde de sahibin birebir eğitimlerde bulunmaması gerekmektedir. Verilen eğitim sırasında yanlış öğretilen şey hayatı boyunca yanlış olarak kalmalıdır.

Köpekle kurulan iletişimin dili oldukça sade ve yalın bir dil olmalıdır. Anlatılmak istenen açık ve net bir şekilde söylenmeli, köpeğin algıları karıştırılmamalıdır.

Egzersizlerin Köpekler İçin Önemi

Köpekler avcı sınıfında yer alan hayvanlardır. Avcılık içlerinden gelen bir dürtü sonucu oluşmuştur. Köpekle oynanan top oyunları, kovalamaca veya yakalamaca oyunları ile bu dürtüler açığa çıkar. İçgüdülerini yaşayabilen köpekler daha mutlu ve keyifli yaşarken, bu dürtülerden uzak gelişen köpekler ilerleyen dönemlerde mutsuz ve keyifsiz haller sergilerler.

Köpek sahibi olan bütün bireylerin, köpekleri ile birlikte gidebilecekleri mekanlar tercih etmeleri de önem gerektirir. Köpeklerin yaşamlarına dair profesyonel anlamda destek almak isteyenler için

 

 

 

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara