Anasayfa > Haberler >Alman Kurdu Bodyguard Eğitimi

Alman Kurdu Bodyguard Eğitimi

Alman Kurdu Bodyguard Eğitimi

Bodyguard eğitimi, genellikle bekçilik özelliği bulunan köpeklere verilen bir eğitim çeşididir. Eğer Alman kurdu köpeğine Bodyguard eğitimi verilecekse, öncelikle temel itaat eğitimini almış olması gerekir. Temel eğitimi almış olan köpek, tehlikeyi etkisiz hale getirmek için komuta uygun davranış sergiler. Köpeğe verilen ilk komuttan sonra, ikinci komuta kadar mevcut durumunu korur. Eğitimin ikinci aşaması olan alan koruma eğitiminde de, köpeğe koruması gereken ev veya herhangi bir ortam verildiğinde, bu alanlara sahip çıkarak, koruması gereken alan içerisinde giren her şeyi etkisiz hale getirir. Öncesinde de havlayarak sahibini uyarır. Alman kurdu Bodyguard eğitimi yaklaşık olarak 6 hafta sürer.

Alman Kurdu Irk Özellikleri

Dünyadaki birçok köpek arasında en popüler köpeklerden biri olan Alman kurdu, mükemmel karakteri ile ön plana çıkan bir köpektir. Kızıl tüy yapısı, kahverengi badem gözleri ve dik kulakları ile güçlü bir fiziksel yapıya sahiptir. Aile köpeği olması ile dikkat çeken Alman kurdu köpeği, zeki ve eğitimi kolay gerçekleşen bir köpek ırkına sahiptir. Hiç tereddüt etmeden küçük çocuklarla baş başa bırakabileceğiniz, güvenilir bir köpektir. Bıkmadan usanmadan devamlı oyun oynayabilecek kapasitede olan Alman Kurdu, aile köpeği olarak yetiştirilmesi gereken bir köpektir. Özellikle çocuklara köpek sevgisini aşılamak için beslenmesi gereken ve psikologların tavsiye ettiği köpek cinsinden biridir.  

Alman Kurdu Yürüyüş Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Köpekler için yürüyüş çok önemlidir. Köpeğin yaşadığı ortam neresi olursa olsun, mutlaka yürüyüş yapmaları gerekir. Köpekle birlikte yürüyüş yapmak için öncelikle tasmanın boyunun kısa tutularak, kendi hizanıza getirmeniz gerekir. Köpeğin tasması uzun tutulursa, ileride beraber yürüme konusunda sorun ortaya çıkabilir. Köpek tasmasının uzunluğu bu yüzden önemlidir. Yürüyüş esnasında köpek sizi çekip götürüyorsa bu yanlış bir harekettir. Tam tersine siz köpeği yönlendirmeli ve kendi ağırlığınızı koymalısınız. Köpek eğitiminde yürüyüş bu yüzden önemlidir. Eğitimde ilk başlanması gereken aşama yürüyüştür.

Alman Kurdu Temel İtaat Eğitimleri

Bütün köpeklerin olmazsa olmaz olan gerekli eğitim aşamalarından ilki temel itaat eğitimidir. Alman kurdu köpekleri de ilk aşama olarak temel itaat eğitimine tasma ile eğitilerek başlar. Temel itaat eğitimi tasma ile verilen bir eğitim şekli olarak bilinir. Temel itaat eğitimi içerisinde, köpeğe öğretilen bazı komutlar yer alır. Köpeğe öğretilecek bekle komutu için, köpeğin tasması bırakılarak bekle komutu verilir ve yanından uzaklaşılır. Aynı şekilde yat komutunda da köpeğin yanından uzaklaşarak, köpeğin mevcut konumunu koruması sağlanır. Temel eğitim aşamaları bu iki aşmadan sonra tasmasız olarak devam eder. Bu aşamada da köpeğe ileri komutu verilerek devam edilir. Tasmasız olarak verilen eğitim sürecinde köpek, eğitmeninin diz hizasından ayrılmayacak yürüyüşüne eşlik eder. Bu aşamaya gelen Alman kurdu köpeklerine uzaktan da yat, otur ve ileri komutları verilebilir.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi Hizmetlerimiz

Uzun yıllar köpek eğitimi konusunda hizmet veren firmamız, bünyesinde barındırdığı uzman köpek eğitmenleri ile en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Özellikle bekçi köpeği olarak eğitilebilen Alman kurdu için bodyguard eğitiminde uzman eğitmenlerimiz yer alır. Aile köpeği özelliği gösteren ve eğitimi çok kolay gerçekleşen Alman kurdu köpeğinizi, güvenerek bizlere teslim edebilirsiniz. Özellikle yürüyüşlerde sorun çıkartan, itaat konusunda sorun yaşayan köpekler için eğitim verildiği gibi, sahipleriyle sorun yaşayan köpeklerin neden sorun yaşadığı konusunda da çözümler sunulmaktadır. Her köpeğin kendine göre özelliği ve eğitim sürecinde farklı yaklaşımları bulunmaktadır. Alman kurdu ırk özelliği bakımından çok zeki bir köpektir. Bu yüzden eğitim sürecinde sorun yaşanmaz. Her türlü eğitim ve sorunlarınız için en kaliteli hizmeti sizlere sunmaktayız.  

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara