Anasayfa > Haberler >Acıbadem Köpek Eğitim Merkezleri

Acıbadem Köpek Eğitim Merkezleri

Acıbadem Köpek Eğitim Merkezleri

Köpek sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de köpek eğitimidir. Tam anlamıyla bir eğitim verilmeden köpekleri sosyalleştiremezsiniz. Tıpkı insanlar gibi köpeklerinde sosyalleşmek ve insanlarla birlikte yaşamaya alışmak için buna alıştırılmaları ve doğru yöntemlerle eğitilmeleri gereklidir. Köpek eğitimi uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu eğitimi verecek olan kişilerin bu konuda eğitim almış olmaları ve gerekli sertifikaları almış olmaları ve köpekleri sevip onlara ilgi duymaları gerekir. Köpek sahibi olmaya karar verdiyseniz öncelikle nasıl bir köpek alacağınıza karar vermeli daha sonra ise eğitimiyle ilgilenmelisiniz. Gerekli eğitimi almadan köpeğinizle birlikte yaşamaya başlayamazsınız.

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Köpek eğitimi konusunda bilinmesi gerekli olan ilk şey köpeklerin ancak kararlı bir şekilde komut almaya alışkın olmalarıdır. Genel olarak doğada bırakıldıklarında sürüler halinde yaşayan bu canlıların bir lidere ve yönlendiriciye ihtiyacı vardır. Ona bunu hissettirmeli ve tutarlı bir şekilde komutlar vererek yönlendirmelisiniz. Kısacası köpeklerin patronun siz olduğunu bellemeye ihtiyacı vardır. Ancak bu belleme cezalandırma ve zorlama gibi yöntemlerle yapılmaz. Köpek eğitiminde pozitif yönlendirme adı verilen bir yöntem kullanılır.

köpek eÄ?itim ile ilgili görsel sonucu

Pozitif Yönlendirme Nedir?

Köpeğin olumlu davranışlarını destekleyip ödüllendirme ama yapmaması gerekenler konusunda uyarıp sürekli hatırlatma yapma yöntemine pozitif yönlendirme denir. Köpeğinize ancak bu şekilde gerekli olan eğitim verilebilir. Tutarlı bir şekilde yapması gerekenler konusunda komut verip, istenmeyen davranışlar konusunda uyarmalısınız.

Nasıl Bir Köpek Almalıyım?

Eğitim vermeden önce bilinmesi gereken bir konu da sizin için nasıl bir köpeğin uygun olduğu konusudur. Evinizin büyüklüğü, bahçe sahibi olup olmamanız, köpeğinizle ne kadar süre vakit geçirebileceğiniz ve neden köpek sahibi olmak istediğiniz gibi konular hangi köpeği almanız gerektiğini belli eder. Köpek almaya karar verdikten sonra bir köpek üretim ve eğitim merkezine başvurabilir ve nasıl bir köpek almanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. Böyle bir karar vermek için uzman birisinden tavsiye almak önemlidir.

Ä°lgili resim

Her köpek ırkına ve cinsine göre farklı özellikler taşır ve farklı bir eğitimden geçirilir. Köpeğinizin bir bekçi köpeği olmasını isterseniz farklı bir eğitim size ve çocuklarınıza arkadaş olmasını ve eve gelen misafirlerle iyi geçinmesini isterseniz farklı bir şekilde eğitmelisiniz. Bunun yanında köpeğin bakımı ve enerjisini atması için ne kadar zaman geçmesi gerektiği gibi konularda da bilgi edinmelisiniz.

Köpek Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Her köpeğin cinsine göre farklı ihtiyaçları ve kalıtsal özellikleri vardır. Bazıları daha sık taranıp fırçalanır, bazılarının haftada bir kere taranması yeterlidir. Bazıları sadece gerekli olduğunda bazıları ise daha sık yıkanmalıdır. Her köpeğin hareket etme ihtiyacı farklıdır. Bazılarının çok daha uzun sürede enerjisi boşalırken bazıları kısa sürede enerjisini boşaltır.

köpek eÄ?itim merkezi ile ilgili görsel sonucu

Köpek sahiplerini zorlayan konulardan birisi de evde onlar yokken köpeklerini bırakacak birisine ihtiyaç duymalarıdır. Hem beslenmeleri ve diğer fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması hem de yalnız kalmamaları için köpekler için bir köpek oteli en iyi tercihtir. Köpek üretim ve eğitim merkezlerinin bazılarında aynı zamanda onların kalabileceği oteller bulunmaktadır. Köpek bakımı ve eğitimi konusunda uzman kişilerin çalıştığı bir köpek oteli köpeğinizi emanet etmek için en güvenli yer olacaktır.

Geniş bir alana kurulmuş olan merkezimizde aynı zamanda bir köpek oteli de bulunmaktadır. Siz evde yokken gözünüz arkada kalmadan köpeğinizi bize emanet edebilirsiniz. Köpeğiniz için geniş bir yeşil alanın bulunduğu ve yeterli büyüklükte olan odalarıyla merkezimiz en iyi koşulları sunar. Köpek eğitimi ve bakımıyla ilgili her konuda da bize başvurabilirsiniz.

 

 

Yorum Yapın

whatsapp WhatsApp telefon Hemen Ara