Dişi Köpekler

Dişi Köpek Cinsleri

Daha sakin ve ılımlı davranışlarıyla dişi köpekler daha sakin ve sevecen yapıya sahiplerdir. Küçük ve minyon yapılarıyla her alanda rahatlıkla yetiştirilebilen bu canlılar sahiplerine karşı oldukça sakin yaklaşılır. Bulundukları ortamdan ve yaşam alanlarından fazla uzaklaşmazlar. Kapalı alanlarda köpek sahibi olmak istiyorsanız dişi köpek cinslerini ve türlerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Daha sakin tavırlarıyla kapalı alanlarda yetiştirmeye uygun olan dişi köpek cinsleri birçok farklı karakteristik özelliklere sahiptir.

Zeki ve çevik yapıları ile özel olarak eğitildiği zaman sahiplerine karşı oldukça sadık davranışlar sergilerler. Birçok farklı cins ve tür de dişi köpek türleri bulunmaktadır. Özel olarak eğitildiği zaman birçok alanda rahatlıkla eğitilen bu köpekler koruma içgüdüsüyle sahiplerine karşı oluşabilecek herhangi bir tehditte onları korumaya hazır bir vaziyette beklerler. Dişi köpek cinsleri;

 • Ursa Vom Hause Edelstein
 • Betty Hause
 • Solla Vom Beni
 • Cherry Hause
 • Gizmo Hause
 • Ruslana Niko Rot
 • Aikiwa Benerice
 • Sweet and Salt of Kiskovski
 • Poni Hause
 • Cips Hause
 • Anka Hause

Dişi tür ve cinslerinin sahiplenmek için firmamızdan gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz.

Solla Vom Beni

Dişi ve karakteristik özelliği ile anne ve baba ataları birbirinden farklıdır. Siyah kısa tüy yapısına sahip olmakla birlikte, uzun burnu ve küçük ağız yapısı vardır. Baba adı; Dzomba v.haus drazic, anne adı; Paris Vom beni dir. Doğum tarihi 1 Mayıs 2015 yılına ait olmakla birlikte boy ve kilogram aralığı cins türlerine ve yetiştirilme türlerine göre değişir. 61 santim uzunluğunda ila 44 kilogram aralığında değişir.

Güçlü bacak yapısına ve sağlıklı vücut yapısına sahiptir. Kendisini ve sahibini her türlü tehlikeye karşı koruyabilme yetisine sahiptir. Rottweiler ırkına sahip olan bu köpek cinsi açık alanlarda yetiştirildiği sürece sahibi ile birlikte gezmeyi ve vakit geçirmeyi oldukça fazla sever. Küçük yaştan itibaren eğitildiği sürece sahiplerine düşkün ve oldukça sadık evcil hayvanlar haline gelebilir.

Yaşam koşullarına göre küçük yaştan itibaren eğitildiği zaman apartman dairelerinde veya geniş alanlarda rahatlıkla yetişebilir. Bu tür dişi köpek cinsinin sahipleneceğiniz zaman kesin ve kararlı olmanız gerekir. Ortalama 12 yıl boyunca sizinle birlikte büyüyecek olan bu hayvanın hiçbir zaman terk etmemeli ve bırakmamalısınız.

Ruslana Niko Rot

Siyah ve kahverengi renklerin birleşimi ile dış görünüşe sahip olan Ruslana Niko Rot dişi köpek cinsleri kulak yapısı ve ağız yapısı birbirinden farklıdır. Ağız yapısı, ayak yapısı ve karın gövdesi kahverengi renge sahiptir. Düşük kulaklara sahip olan köpek cinsinin kuyruğu dik veyahut hafif kıvrık bir şekilde görünür. Anne ve baba türleri birbirinden farklı olarak doğum tarihi 30 Aralık 2016 yılına aittir. Baba adı; Ivan the great, anne adı; Brita Niko Rot cinslerinin eşleşme sonucu ortaya çıkmış olan türe sahiptir.

Küçük yaştan itibaren eğitildikleri sürece sahiplerine korumacı yaklaşımla davranarak kendisini ve sahibini her türlü tehlikelere karşı korur. Ne kadar küçük yaşta eğitilmeye başlanırsa o kadar verimli sonuçlar elde edilebilir. Dişi köpekler yaşam alanlarından fazla uzaklaşmazlar. Sahiplerinin yaşam alanlarından fazla bir yere uzaklaşmayarak evin etrafında ve çevresinde gezmeyi severler.

Beslenme koşullarına ve yaşam koşullarına göre beslenme şekilleri yetişkinlik boyutuna ve yaşına göre değişiklik gösterir. Sağlıklı beslenme ve protein ağırlıklı beslenme sonucu güçlü kas yapısına ve çevik vücuda sahip olurlar. Ruslana Niko Rot dişi köpek cinsinin sahipleneceğim zaman firmamızdan gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz.

 

 

Dişi Köpek Türleri

Dişi köpek türleri, erkek köpek türlerine göre daha itaatkâr ve daha sadık olması özelliği ile birlikte daha sevimli ve küçük yapıdadırlar. Sahiplerinin ev sınırları içerisinde dolaşabilen ve belirli alanlar içerisinde gezebilen köpekler odaklanma alanları daha yüksektir.

Sahibinin sözlerini sürekli dinleyerek dikkat odaklanmalarını sahiplerine karşı geliştirirler. Daha çabuk olgunlaşma ve tuvalet eğitimi öğrenme yetisi ile birlikte herkesin rahatlıkla besleyebileceği türdeki köpekler oldukça sevimli dostlardır. Daha üstün meziyetlere sahip olması ile birlikte zeki ve akıllıdırlar. Bu köpek türlerini ve cinslerini şöyle sıralayabiliriz;

 • Ursa Vom Hause Edelstein
 • Betty Hause
 • Solla Vom Beni
 • Cherry Hause
 • Gizmo Hause
 • Ruslana Niko Rot
 • Aikiwa Benerice
 • Sweet and Salt of Kiskovski
 • Poni Hause
 • Cips Hause
 • Anka Hause

Tür ve cinsleri, dişi köpek olarak bilinir. Bu köpek türlerinin anne ve babaları farklı ırklara aittir. Özel olarak evcilleştirilen bu hayvanların farklı karakter özellikleri ve tüy yapısı bulunmaktadır. Bu yüzden hangi alanlarda evcilleştirildiği ve bakıldığı oldukça önemlidir.

Sahiplenildiği zaman, sahibine oldukça sadık ve ılımlı yaklaşan bu köpek cinsleri sahipleri ile birlikte uzun süreli yaşayabilir. Eğer sahipleri başka birine verirse veyahut onları terk ederse depresyona girip üzüntü içerisinde yaşarlar. Daha sonrasında sahiplenildiği zaman ise sahiplerine çok fazla ılımlı ve sadık yaklaşamazlar. Bu yüzden bu köpek cinsleri sahiplenilecek zaman doğru kararlar verilmesi gerekir.

Apartman alanlarından çok geniş alanlarda yaşayan bu hayvanlar, gezmeyi ve sahipleri ile birlikte vakit geçirmeyi çok severler. Köpek sahiplenmek istediğiniz zaman firmamızdan bilgi edinebilir ve evcil hayvan sahibi olabilirsiniz.

Ursa Vom Hause Edelstein

Anne ve babaları farklı ırklara ait olan bu köpeklerin annesi; Vega vom Hause Edelstein, babası; bomber of lovrica dır. Köpeklerin eğitim ve yaşam koşulları belirli standartlar içerisinde olmalıdır. Doğdukları ilk günden beri yaşam alanlarına ayak uydurmaya çalışan, bu köpek türleri sahipleri ile oldukça iyi anlaşırlar.

Dişi Köpeklerin Eğitimi

Doğum tarihlerinden itibaren 18 20 ay aralıklarında yetişkin olarak beslenmeye başlanırlar. Belirli dönem aralıklarında yetişkin grubuna girmeden önce bu köpeklerin eğitimi verilmelidir. Yoksa daha sonrasında yetişkin guruplarına dâhil olduktan sonra bu köpeklerin eğitilmesi oldukça zordur.

Köpeklerin de belirli ergenlik dönemleri ve kontrol edilmesi zamanlar vardır. Bu zamanlarda köpeklere temel eğitimlerinin verilmesi sabır ile birlikte tutarlı davranılması gerekir. Bu noktada köpeklere davranılması gereken davranışların belirli tutar da sabır ve öngörü ile yaklaşılması gerekir. Sahibi ile güçlü bir bağ kurabilmesi için sahibinin bu dönemde onu bir birey olarak sayması ve ona karşı şefkatle yaklaşması güven bağının oluşmasında büyük önem taşır.

Yetişkin köpeklerinin eğitimi oldukça zor olduğu için bu eğitimden önce köpekle dostluk bağının doğru bir şekilde kurulması gerekir. Bunun içinde eğitmenin, sabır ve tutarlılık seviyesi içinde köpeğin yeni davranışlarını kazanması için onunla birlikte bir bağ oluşturması ve ona karşı güven vermesi önemlidir. Köpeklerde, belirli zamanlarda ergenlik dönemlerine girdiği için bu durumun muhtemel sıralamalar ile birlikte meydana gelmemesi için oldukça dikkatli davranılması gerekir.

Köpeklere Koruma Eğitimi

Birçok köpek türüne koruma eğitimi verilmesi için köpeğim yetişkin olması gerekir. 18 ayını doldurmuş köpeklere koruma eğitimi verilmelidir. Sahiplerine karşı veya iletildiği alana karşı koruma eğitimi verilebilir. Karakter testi köpeği uygulanarak köpeğe uygulanan motivasyon sonrası köpeğin eğitimi doğru bir şekilde verilmelidir.

Köpeğe koruma eğitimi verilirken mutlaka profesyonel kişiler tarafından eğitilmesi doğru olacaktır. Böylelikle köpek üzerinde oluşabilecek herhangi bir baskı ve uygulama azaltılarak köpek en iyi şekilde eğitilebilir.  Alanında uzman firmamızdan bu konuda yeterli bir destek alabileceğinizi unutmamanız gerekir.