BOSCH TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN EN İYİ KEDİ & KÖPEK MAMASI HAKKINDA HERŞEY

BOSCH TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN EN İYİ KEDİ & KÖPEK MAMASI HAKKINDA HERŞEY

BOSCH TÜRKİYENİN VE DÜNYANIN EN İYİ KEDİ & KÖPEK MAMASI HAKKINDA HERŞEY

Bosch Mamaları neden Kullanmalısınız ?

 

BESLENME PROGRAMIMIZ

Biz, Bosch Tiernahrung'uz:

Tecrübe & Güven

Bosch Tiernahrung Bunun Arkasında Duruyor Ürünlerimizin Avantajları

Uzman Ekibimiz Bilgilendiriyor:

Dr.Neumann'ın Beslenme Önerileri

Analiz Özeti & Program Özeti

Yavru Köpek Besinleri

Puppy Milk

Puppy

Mini Junior

Medium Junior

Maxi Junior

Junior Mit Lamm & Reis

Yetişkin Köpek Besinleri

Mini Adult Mit Lamm & Reis

Mini Adult Mit Geflügel & Hirse

Adult Mit Lamm & Reis

Adult Mit Geflügel & Hirse

Adult Mit Fisch & Kartoffel

Adult Mit Lachs & Kartoffel

Maxi Adult

Adult Menue

Hareketli Köpek Besinleri

Active

Energy Ekstra

Yaşlı/Kilolu Köpek Besinleri

Mini Light

Light

Mini Senior

Senior

Maxi Senior Mit Geflügel & Reis

Özel Durumlara Yönelik Besinler

Sensitive mit Lamm & Reis

Special Light

Reproduction

Vi-Min

Tecrübe ve Güven!

Blaufelden-Wiesenbach'da yerleşik olan aile şirketimiz 55 yılı aşkın tecrübesi ile yüksek kaliteli hayvan besinlerinin üretiminde gelenekselliği ifade etmektedir.

Ticaretimizin odak noktası köpeğinizin iyiliği ve sağlığıdır. Üretim esnasında en üst kalitede hammadde kullanıyor ve bu hammaddelerin mümkün olduğunca bölgesel hammaddelerden oluşmasına dikkat ve gayret ediyoruz.

En son teknolojiye sahip üretim ve paketleme tesisleri, bilimsel olarak onaylanmış tarifler ve çok yönlü hammaddeler bize sindirilebilmeleri üst düzeyde mümkün olabilen ürünlerden oluşan bir üretim konsepti gerçekleştirmemize imkan sağlıyor.

Kalıcı en üst kalite yönündeki taleplerimiz kapsamlı bir kalite yönetim sistemi ile garanti altına alınmaktadır. Sahip olduğumuz IFS Sertifikası (Uluslararası Gıda Standardı), Bosch Tiernahrung'da üretimin gıda maddeleri standardına uygun olarak gerçekleştirildiğinin bir göstergesidir.

Köpeğinize duyduğunuz sevgi adına bize güvenin! Sevgilerimle

Wolfgang Heim Genel Müdür

Garanti Ediyoruz!

Üretim

+ Almanya'da üretilmiştir.

+ Kimyevi renklendirici, tatlandırıcı & konserve katkı maddeleri içermez.

+ Metobolizmada sorunsuz bir şekilde kullanımı mümkün olmayan sentetik antioksidanlar içermez.

+ Sürekli olarak yapılan kalite kontrollerine tabidir.

+ Besin maddelerinin yüksek çözünürlük derecesi ve en modern üretim süreci.

+ Taze et evlerde olduğu gibi işlenir.

Hammadde

+ Sadece menşei ve kalitesi bilinen yüksek kaliteli hammaddeler.

+ Bölgesel üretimden elde edilen hammaddeler.

+ Düşük kaliteli bitkisel protein ekstreleri kullanılmamaktadır.

+ Genleri değiştirilmiş hammaddeler kesinlikle kullanılmamaktadır.

+ Soya kullanılmamaktadır.

Ürünler

+ Tüm taleplere hitap eden genel beslenme programı

+ Beslenme hususunda hassas köpekler için özel ürünler

+ En üst düzeyde sindirebilme ve yararlılık

+ Taze et kullanılarak yapılan eşsiz tarifler

+ Ana bileşen parçası olarak et

+ Olağandışı kabul görme ve sindirebilme özelliği

+ Ürünlerin önemli ek faydaları

+ En iyi fiyat-hizmet ilişkisi

+ Buğday kullanılmadan üretilmiştir.

Kalite Sertifikası

+ Uluslararası Gıda Standardı (IFS)

Ürünlerimizin Avantajlar

IMMUN KOMPLEKS

İmmün kompleksimiz Saccaromyces cervisiae kökenli maya olup, bu maya aynı zamanda “bira mayası” olarak da bilinmektedir. Bu mayalar özellikle mannan ve glukanlar bakımından zengindir. Böylelikle immün kompleksimiz sadece bağırsak florası üzerinde değil, aynı zamanda immün (bağışıklık) sistemi üzerinde de pozitif bir etkiye sahiptir.

GLUTENLİ TAHILLAR İÇERMEZ

Bu işaret Gluten içerikli tahıl kullanılmamıştır anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu açıklamayı taşıyan mamalar özellikle beslenme ile ilgili hassasiyete sahip köpekler için çok idealdir. Bu tür tariflerde kolay sindirilebilir karbonhidrat kaynağı olarak, patates, darı veya pirinç kullanılmıştır.

BUĞDAY KATKISI İÇERMEZ

Buğdayın kullanılmaması söz konusu mamayı, özellikle buğdaya karşı hazımsızlığı olan köpekler için çok uygun hale getirmektedir. Tariflerimizde kolay sindirilebilir karbonhidrat kaynaklarının ölçülü bir kombinasyonu kullanılmaktadır.

TAZE KÜMES HAYVANI

Taze kümes hayvanı özellikle kolay sindirilebilir ve besleyici madde bakımından zengin bir protein kaynağıdır. Taze kümes hayvanlarının tedarik edilmesinde bölgesel hammadde kaynağı esas alınmaktadır.

Taze kümes hayvanının kullanılması mamalarımıza özel bir tad ve yarar katmaktadır.

MİDYE ÖZÜ

Midye eti unu kıkırdakların gelişmesini destekleyen özel yapı taşlarına sahiptir. Böylece kıkırdak kemiklerinin sahip olduğu işlev özellikle eklem bölgesinde son derece güçlendirilmektedir.

Alman Hayvan Beslenmesi Birliğinin Evcil Hayvan Maması Kurulu Başkanı olan Beslenme Uzmanımız Dr.Franz-Josef Neumann'ın aşağıdaki konuya ilişkin açıklaması

"Köpeğinizin değişik yaşam evrelerinde doğru beslenmesi.”

Yavruluk evresinde, köpeğin yetişkin hale geldiği zaman ortaya çıkacak sağlıklı, güçlü ve uzun ömürlü olmasının temelleri oluşturulur. Gerektiğinden çok ve hızlı olmayan dolayısıyla olması gereken dozda bir gelişim buradaki en önemli faktördür.

Özellikle daha büyük ırklarda, gereğinden hızlı bir büyüme iskeletlerde değişime neden olabilmektedir.

Büyüme evresinde yaşanan bu tür kemik değişimleri vakalarının çoğunun nedeni yetersiz mineral veya vitamin kaynağı değildir. Çünkü piyasada sunulan genel yem maddeleri normalde yeterli mineral ve vitamin oranına sahiptir. Ancak, henüz erişkin olmamış köpeklerin gereğinden fazla ve özellikle yüksek enerjili besinlerle beslenmesi sonucunda meydana gelecek olan fazla kilo artışı iskelet veya eklem şikayetlerinin temelini oluşturmaktadır.

Bundan dolayı yavru & genç köpeklerin yetiştirilmesinde gereğinden fazla enerji ve/veya protein verilmesi nedeniyle oluşabilecek hızlı büyümeye meydan verilmemelidir.

Esasen farklı ırklara sahip yavru ve genç köpeklerin farklı gelişim gösterdikleri genel olarak zaten bilinmektedir.

Bu manada yavru köpeklerin ve genç köpeklerin farklı gelişimlerini ileriki sayfalarda verilmiş olan günlük kilo artışlarını incelediğinizde görebilirsiniz. Söz konusu örnekleme bir yandan farklı günlük kilo artışlarını belirgin bir şekilde gösterirken aynı zamanda genç köpeğin dahil olduğu ırk ne denli büyükse büyüme evrelerinin de o denli ileriki yaş evrelerine yayılarak dengeli bir büyümenin nasıl olması gerektiğini göstermektedir. Yani farklı yaş evrelerinde farklı kilo artışları söz konusudur.

DİKKAT:

Daha büyük ırka ve dev ırka dahil olan köpek yavruları, daha küçük ırklara kıyasla daha düşük enerji ve proteine sahip mamaya ihtiyaç duymaktadır. Çünkü:

1. Büyük ırklara dahil köpek yavruları, daha küçük ırka dahil köpek yavrularına kıyasla çok daha fazla mama tüketmektedir.

2. Daha büyük ırklardaki köpek yavrularının büyüme hızı, ana büyüme evresine göre olmaktadır. Yani 5.-7. aydan sonra belirgin bir şekilde yavaşlar. (bakınız şekil).

3. Aynı zamanda küçük ırklı köpeklere kıyasla enerji ihtiyacı, her bir kg vücut ağırlığına göre belirgin bir şekilde düşer.

Yetişkin köpeklerde çeşitli besleyici maddelerle besleme ihtiyacı, halen gelişmekte olan köpek yavrularına kıyasla belirgin bir düşüş gösterir. Bu durum yetişkin köpeklerin normalde ekstradan vücut dokusu oluşturma ihtiyacı duymuyor olmalarından kaynaklanmaktadır. Zira bundan böyle sadece sürekli bir doku değişimi söz konusu olmaktadır.

DİKKAT:

Yetişkin köpeklerin besleyici madde ihtiyacı bir dizi faktörlerden etkilenmektedir. Bunların arasında köpeğin ırkı ve kilosunun yanı sıra, köpeğin yaşı, cinsiyeti, huyu, hormonları (Özellikle kısırlaştırma durumunda), derisinin kalınlığı, tüylerinin uzunluğu, davranış koşulları ve hareket yoğunluğu da yer alır.

Bu çeşitli etki faktörleri nedeni ile doğal olarak her bir köpekte farklı enerji ihtiyaçları söz konusu olmaktadır. Bunun haricinde aynı hareket aktivitesinde olan daha yaşlı köpekler, daha genç veya kısa tüylü köpeklere kıyasla belirgin bir şekilde daha az enerjiye ihtiyaç duymaktadır.

Öte yandan yüksek hareket yoğunluğuna sahip (Örneğin kızak çeken köpekler) köpekler, aynı vücut hacmine sahip, fakat sadece yürüyüş yapan köpeklere kıyasla daha fazla enerjiye (3-4 katı) gereksinim duyar.

Yetişkin köpeklerin tamamen farklı olan besin maddesi ihtiyaçları uygun mamalarla karşılanmalı ve böylelikle bir yandan yeterli doygunluk hissi elde edilmeli ve diğer yandan ise, mide-bağırsak sistemine çok fazla mama miktarları ile gereksiz yüklenilmemelidir.

PUPPY MILK üstün nitelikli ek süt olup, annesiz yavru köpeklerin yetiştirilmesi ve anne sütünden katı besine koruyucu bir şekilde geçilmesi için çok uygundur.

PUPPY MILK henüz tam olarak gelişmemiş olan yeni doğan yavru köpeklerin sindirim özelliğine ve anne köpek sütü özelliklerine göre uyarlanmıştır. Besleyici, yararlı ve yavru köpekler tarafından

Özellikle anne sütünden katı besine geçiş esnasında yavru köpeklerin beslenmesi özel itina gerektirmektedir.Yavru köpeklerin enzimatik sindirim sistemi yavaş yavaş katı besine alıştırılmalıdır.

PUPPY tam olarak anne sütünden sonraki geçiş dönemine göre ayarlanmıştır ve bundan dolayı yavrular doğduktan henüz 3 hafta sonra yumuşatılmış olarak (su veya yavru köpek sütü içerisinde) yavruların beslenmesinde kullanılabilir.

PUPPY'nin içerdiği kolostrum sayesinde yavru köpeklerin bağışıklık sistemleri aynen, mannan ve glukanlardan oluşan spesifik bağışıklık-kompleksinde olduğu gibi güçlenmektedir (veterinerler tarafından geliştirilmiştir). Köpek yavruları 4'üncü aylarını doldurana kadar PUPPY'nin kullanılması tavsiye edilmektedir.

PUPPY MILK suda çok iyi çözülmektedir ve kullanımı kolaydır.

İçerigi:

Taze kümes hayvanı (% 25),kümes hayvanı eti unu, pirinç, arpa, mısır, hayvansal yağ, pancar posası (şekeri alınmış), kaymağı alınmış süt tozu, bütün yumurta (kurutulmuş), balık unu, protein hidrolisat, et unu, keten tohumu, et kıkırdağı (kurutulmuş), bezelye, maya (kurutulmuş, mannanoligosakaridler % 0,1, % 0,06 ß-glukanlar),balık yağı, kolostrum (% 0,3), sodyum klorür, yeşil kabuklu midye ekstresi (% 0,1),hindiba (kurutulmuş).

JUNIORMINI

Küçük ırkların yetiştirilmesi için (15 kg nihai ağırlığa kadar) özel olarak formüle edilmiş, kroket şeklinde ve boyutu uyarlanmış, aynı zamanda gerekli protein ve mineral oranlarına sahip, büyümelerine yardımcı mamadır. İlave edilen kolostrum ile bağışıklık sistemi, aynen mannan ve glukanlardan oluşan spesifik bağışıklık kompleksinde olduğu gibi güçlenir (veterinerler tarafından geliştirilmiştir). İçerdiği midye ekstreleri kıkırdak ve eklem sisteminin gelişimini destekler.

Taze kümes hayvanı (% 25), mısır, kümes hayvanı eti unu, pirinç, darı, hayvansal yağ, pancar posası (şekeri alınmış), protein hidrolisat, balık unu, keten tohumu, et kıkırdağı (kurutulmuş), et unu, bezelye, maya (kurutulmuş, mannanoligosakaridler % 0,1, % 0,06 ß-glukanlar), balık yağı, kolostrum (% 0,3), sodyum klorür, yeşil kabuklu midye ekstresi (% 0,1),hindiba (kurutulmuş), potasyum klorür.

(ab 15-25 Kg Nihai Ağırlıktan Itibaren)MEDIUM JUNIOR

MEDIUM JUNIOR özellikle 15-25 kg arası ağırlığa sahip orta büyüklükteki köpek yavrularının fazla hızlı olmayan, yani dengeli ve orantılı bir şekilde büyümelerini sağlayacak şekilde beslenmeleri için tasarlanmıştır. Kroket boyutları ve şekilleri orta büyüklükteki köpeklerin ihtiyaçlarına uyarlanmıştır. MEDIUM JUNIOR buğday kullanılmadan, bol taze kümes hayvanından (minimum % 25) üretilmektedir.

İlave edilen kolostrum ile bağışıklık sistemi, aynen mannan ve glukanlardan oluşan spesifik bağışıklık kompleksinde olduğu gibi güçlenir (veterinerler tarafından geliştirilmiştir). İçerdiği midye ekstreleri kıkırdak ve eklem sisteminin gelişimini destekler.

Orta Büyüklükteki Irkların Beslenmesi İçin (ab 15-25 Kg Nihai Ağırlıktan Itibaren)MEDIUM JUNIOR

Taze kümes hayvanı (% 25),arpa, mısır, kümes hayvanı eti unu, pirinç, pancar posası (şekeri alınmış), hayvansal yağ, et unu, protein hidrolisat, balık unu, keten tohumu, bezelye, maya (kurutulmuş, mannanoligosakaridler % 0,1, ß-glukanlar % 0,06),balık yağı, kolostrum (% 0,3), sodyum klorür, yeşil kabuklu midye ekstresi (% 0,1), hindiba (kurutulmuş), potasyum klorür.

Büyük Irkların Düşük Proteinli Beslenmeleri İçin (25 Kg Nihai Ağırlıktan Itibaren) JUNIORMAXI MAXI JUNIOR büyük ırkların (25 kg nihai ağırlıktan itibaren) yavrularında özellikle olması gerekenden fazla ve hızlı bir büyüme hızından dolayı oluşabilecek kıkırdak ve eklem sorunlarını önlemek için bu yavru köpeklere özel olarak üretilmiş protein oranı düşük, buğday içermeyen bir büyüme mamasıdır (% 24 protein).

İçerdiği midye ekstreleri genç köpeklerin kıkırdak ve eklem sisteminin gelişimini destekler.İlave edilen kolostrum ile bağışıklık sistemi, aynen mannan ve glukanlardan oluşan spesifik bağışıklık kompleksinde olduğu gibi güçlenir (veterinerler tarafından geliştirilmiştir). Kroket şekilleri ve boyutları büyük ırkların mama tüketim özelliğine göre uyarlanmıştır.

Taze kümes hayvanı (% 25), pirinç, arpa, kümes hayvanı eti unu, pirinç, pancar posası (şekeri alınmış), hayvansal yağ, balık unu, bütün yumurta (kurutulmuş), keten tohumu, bezelye, maya (kurutulmuş, mannanoligosakaridler % 0,1, ß-glukanlar % 0,06), balık yağı, kolostrum (% 0,3), sodyum klorür, yeşil kabuklu midye ekstresi (% 0,1),potasyum klorür, hindiba (kurutulmuş).

JUNIOR

Büyüme çağında olan yavru köpeklerin beslenmesinde hazımsızlıklar, aynı zamanda belli gıda bileşen maddelerine karşı alerjiler görülebilmektedir. JUNIOR MIT LAMM & REIS bundan dolayı alerji potansiyeli düşük hammaddeler ihtiva etmektedir ve özellikle mide ve bağırsağı koruyucu özelliğe sahiptir.

JUNIOR MIT LAMM & REIS karbonhidrat kaynağı olarak sadece pirinç ihtiva etmektedir. Yani glutensiz tahıl ve yüksek oranda kuzu eti unu (minimum % 10) protein kaynağı olarak kullanılmak suretiyle üretilmiştir. İlave edilen kolostrum ile bağışıklık sistemi, aynen mannan ve glukanlardan oluşan spesifik bağışıklık kompleksinde olduğu gibi güçlenir (veterinerler tarafından geliştirilmiştir). İçerdiği midye ekstreleri kıkırdak ve eklem sisteminin gelişimini destekler.

Taze kümes hayvanı (% 20), pirinç (% 20), esmer pirinç, kuzu eti unu (%10), pirinç unu, et kıkırdağı (kurutulmuş), hayvansal yağ, pancar posası (şekeri alınmış), kümes hayvanı eti unu, et unu, protein hidrolisat, keten tohumu, pirinç protein, balık yağı, bezelye, maya (kurutulmuş, mannanoligosakaridler % 0,1, ß-glukanlar % 0,06),kolostrum (% 0,3), potasyum klorür, sodium klorür, yeşil kabuklu midye ekstresi (% 0,1), hindiba (kurutulmuş).

ADULTMINI MIT LAMM & REIS (KUZU & PİRİNÇLİ)

Yetişkin Küçük Irk Köpekler İçin (15 Kg Nihai Ağırlığa Kadar) MINI ADULT MIT LAMM & REIS özel olarak, genellikle çok seçici olan yetişkin küçük ırk köpekler için (15 kg nihai ağrlığa kadar) geliştirilmiştir. MINI ADULT MIT LAMM & REIS gluten ihtiva eden tahıl kullanılmadan üretilmiş olduğundan ve taze kümes hayvanının (minimum % 25) yanında düşük alerjen potansiyeline sahip kuzu eti kullanıldığından bilhassa beslenme konusunda hassas köpekler için çok uygundur.

Mannanlar ve glukanlardan oluşan bağışıklık kompleksimizin kullanılması suretiyle de bağırsak florası stabilize edilmekte ve aynı zamanda bağışıklık sistemi güçlendirilmektedir.

Taze kümes hayvanı (% 25), pirinç (% 15), mısır, darı, kuzu eti unu (% 5), mısır gluteni, pancar posası (şekeri alınmış), hayvansal yağ, protein hidrolisat, bütün yumurta (kurutulmuş), et unu, balık unu, keten tohumu, bezelye, balık yağı, maya (kurutulmuş, mannanoligosakaridler % 0,1, ß-glukanlar % 0,06), yeşil kabuklu midye ekstresi (% 0,1), p otasyum klorür, hindiba (kurutulmuş).

(TAZE KÜMES HAYVANI & DARILI) MIT FRISCHEM GEFLÜGEL & HIRSE

Yetişkin Küçük Irk Köpekler İçin(15 Kg Nihai Ağırlığa Kadar) ADULTMINI

MINI ADULT MIT FRISCHEM GEFLÜGEL & HIRSE özel olarak, genellikle çok seçici olan yetişkin küçük ırk köpekler için (15 kg nihai ağırlığa kadar) geliştirilmiştir.

MINI ADULT MIT FRISCHEM GEFLÜGEL & HIRSE gluten ihtiva eden tahıl kullanılmadan üretilmiş olduğundan ve taze kümes hayvanının (minimum % 25) yanında, yüksek oranda darı (minimum % 20) ihtiva ettiğinden, bilhassa beslenme konusunda hassas köpekler için çok uygundur.

Mannanlar ve glukanlardan oluşan bağışıklık kompleksimizin kullanılması suretiyle de bağırsak florası stabilize edilmekte ve aynı zamanda bağışıklık sistemi güçlendirilmektedir.

Taze kümes hayvanı (% 25), darı (% 20), mısır, kümes hayvanı eti unu, pancar posası (şekeri alınmış), pirinç, hayvansal yağ, protein hidrolisat, keten tohumu, bütün yumurta (kurutulmuş), et unu, balık yağı, bezelye, maya (kurutulmuş, mannanoligosakaridler % 0,1, ß-glukanlar % 0,06), sodium klorür, yeşil kabuklu midye ekstresi (% 0,1), potasyum klorür, hindiba (kurutulmuş).

(KUZU & PİRİNÇLİ) MIT LAMM & REISADULT

ADULT MIT LAMM & REIS normal aktiviteye sahip tüm yetişkin köpekler için dengeli eksiksiz bir besindir. ADULT MIT LAMM & REIS yüksek sindirilebilirlik özelliğine sahip pirinçi yüksek oranda (minimum % 16) içermektedir ve buğday kullanılmadan üretilmektedir.

Enerji ve protein yoğunluğu, içerdiği midye ekstreleri ile bağlantılı olarak kemikler ve eklemler için fazla kilo riski önlenecek şekilde tasarlanmıştır. Mannanlar ve glukanlardan oluşan bağışıklık kompleksimizin kullanılması suretiyle de bağırsak florası stabilize edilmekte ve aynı zamanda bağışıklık sistemi güçlendirilmektedir. ADULT MIT LAMM & REIS beslenme konusunda hassas köpekler için de uygundur.

Taze kümes hayvanı unu (% 17), pirinç (% 16), arpa, darı (Milo), mısır, hayvansal yağ, kuzu eti unu (% 4), pancar posası (şekeri alınmış), protein hidrolisat, darı (sarı), balık unu, bezelye, balık yağı, maya (kurutulmuş, mannanoligosakaridler % 0,1, ß-glukanlar % 0,06), sodyum klorür, potasyum klorür, yeşil kabuklu midye ekstresi (% 0,1),hindiba (kurutulmuş).

 

Bosch Türkiyenin en iyi KÖPEK KEDİ MAMASI…


Adress

Hause Of Istanbul
Adres: Büyük Bakkalköy Mahallesi. Kaçkar Sokak No: 18 Maltepe / istanbul

7/24 Bilgi Hattı:
Mobil:    +9 0530 777 70 70